Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları

Damarsal hastalıklar arasında en önemli konuma sahip olan varis mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini daha önceki yazılarımızda defalarca ele aldık, öncelikle mutlaka bir kalp damar cerrahi uzmanına giderek muayene olmanız gerektiğini ele aldık.
Makaleleriyle sitemize katkı sağlayan Fleboloji uzmanlarından da kısaca söz ettik.
Önerebileceğimiz Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları
Bu sayfada sadece KVC alanına giren hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgili bilgilerini paylaşan doktorları tanıyacaksınız. Hakkında bilgileri kişisel sitelerinden alınmıştır.

Doktor Orhan Coşkun

Op. Dr. Orhan COŞKUN

İstanbul’da hizmet alabileceğiniz doktorlardan biri de Orhan Coşkun olup, 1999 yılından beri özverili bir şekilde hasta kabulüne devam etmektedir. 1968 Yılında Gaziantep’de hayata merhaba diyen Orhan bey Gazi Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapmıştır. Bir çok özel ve kamu kurumunda görev yaptıktan sonra şuan Bakırköy’de hasta kabulüne devam etmektedir. Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için 0212 572 72 65 numaralı telefondan randevu almayı unutmayın.

Op. Dr. Oğuz UĞUR

İstanbul, Kadıköy’de kalp ve damar cerrahisi uzmanı arayanlar için Op. Dr. Oğuz UĞUR önerilmektedir. 1981 Yılında, Tokat’ta dünyaya gelmiştir. Eğitim sürecine bakacak olursak, Bursa Cumhuriyet Lisesinden mezun olduktan sonra; tıp eğitimini “İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde” (1998-2005) tamamlamıştır. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlık eğitimini ise “İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Hastanesinde” (2007-2012) yılları arasında tamamlamıştır. Oğuz Bey’e ulaşmak için 0216 357 00 02 arayabilir ya da 0542 231 28 23 numaralı WhatsApp hattından yazabilirsiniz.

blank

Op. Dr. Rüştü Kalaç

İstanbul’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren bir diğer hekim ise Op. Dr. Rüştü Kalaç diyebilirim. 1989 Yılında Ankara Üniveritesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde kalp ve damar cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Atasam, An-Deva, Medstar, Antalya Yaşam, Lara, Avicenna ve Medicalpark Gaziosmanpaşa hastanesinde görev yaptıktan sonra şuan kendi kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir.

Op. Dr. Rüştü Kalaç’a ulaşmak için 0212 246 10 04 arayabilir ya da 0532 463 96 82 numaralı WhatsApp numarasından da yazabilirsiniz.

blank


Op. Dr. Nihat AYDIN
Ankara ve yakın illerde yaşayan damar hastaları için muayene imkanı Nihat AYDIN tarafından sağlanmaktadır, uzmanımızı yakından tanımak gerekirse 1975 yılında Malatya’nın Yazıhan ilçesinde hayata merhaba demiş olup, ilk ve orta dereceli eğitimini burada tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirmiştir. 1 Yıllık zorunlu görev sonrasında 2001 yılında uzmanlık eğitimine İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası uzmanımız varislerin ve hemanjiomların tedavilerini gerçekleştirmektedir.

Ameliyatsız Varis Tedavileri
Kliniklerde en gelişmiş uygulamaları bulacaksınız. Kılcal damar ve hatta kalın varisler dahil tümünde Lazer, RadyoFrekans, Köpük ve Skleroterapi uygulanmaktadır. Sadece 10 dakika gibi kısa sürede tamamlanan tedaviler ile sağlığınıza kavuşursunuz. Tedavisi yapılan hastaların 1 yıl boyunca garanti kapsamında kalmaktadır.

Bacak Yaraları Tedavisinde PRP Uyguluyorlar

Tedavisi yapılmayan varisler ilerleyen zamanlarda bacaklarda kanama ve iyileşmesi güç yaralara neden olmaktadır. Kişiyi yatağa mahkum edebilecek olan bu durum varisten olan yara olarak bilinmektedir. Tedavisi uzun zaman çok gelişmiş hastanelerin oksijen birimlerince yapılmış olup, çok büyük maliyetleri olmuştur. Klinik geliştirdiğimiz PRP yöntemi ile yine ameliyatsız olarak bacaklarda oluşan yaralardan kurtulursunuz.

Hemanjiom Tedavisi Yapılıyor
Bebeklerde doğuştan olan bir hastalık Hemanjiom yada halk arasındaki haliyle damar beni anne babaları son derece ilgilendirmektedir. Yeni doğan bebeklerde kırmızı bir nokta olarak çıkan hastalık ilerleme sürecine girebilir. İlerleme sürecine girmesi halinde geç kalınmadan tedavi edilmelidir.  Hemanjiom tedavisi merkezlerinde hemen hemen tüm vakıalar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Sayfa içeriğinden bağımsız bir branştan daha söz etmek istiyoruz; Proctoloji.

Proctoloji Uzmanlarımızı Gördünüz mü?
IDEA Klinik sadece damar hastalıkları ve hemanjiom tedavisi ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda genel cerrahi uzmanları ile bir çok hastalığın teşhis ve tedavisinde hizmet vermektedir. Proctoloji (makat hastalıkları) alanında en gelişmiş imkanları sunan doktorlarımız toplumda sık görülen Kıl Dönmesi, Hemoroid, Anal Fissür, Kondilom gibi hastalıkların tedavisinde gelişmiş çözümleri sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse kıl dönmesi ameliyatında en gelişmiş tekniklerden biri olan Mikro Sinüsektomi yöntemini Atilla KAYA geliştirmiştir.

25 Yorum

 1. üzgünüm hocam tekrar rahatsız ediyorum. Kendime çare aramaktayım. Peki başlangıç evresindeki bacak reflûsu hastalariniz için ne onerirsiniz. Uyuşma yada ağrıya çözüm yok mu? Sadece varis çorabı ve istirahat mı?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Çok lüzumsuz ve gereksiz bir konuya takılarak hayatınızı zora sokmaktasınız.Reflü diye bir hastalık (bacaklarda) yoktur.Buna bağlı varis oluşmuş ise odur hastalık.Anladığım kadarı ile bir meslektaşım kafanızı karıştırmış.Kendinizi üzmeyin.O kadarcık reflü çoğu insanda olur.

 2. Merhaba mustafa hocam. E.V.T.A yöntemi saglikli midir? Korkmadan yaptırabilir miyiz?
  Herhangi bir komplikasyona neden olur mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Daha etkin ve kolay yol var.Ama Endovenözde yaptırabilirsiniz.

 3. Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Bacak reflüsü dolayısıyla
  varis oluşmuyor mu?! Varisi olan her hastada reflü yok mudur ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doğrudur kaçak dolayısıyla varis oluşur.Ancak bunun dereceleri vardır.İleri derecede ise varis vardır.Bilmeniz gereken şey reflü (geri akım) değil.Oluşan varislerdir.Reflüyü tedavi eden dünyada henüz bir sistem yada ilaç yoktur.

 4. Merhabalar.ben 23 yasindayim.6 ay kadar once kucuk bir bolgeye skleroterapi uygulattim fakat o gunden beri ayagimda yakindan bakildiginda bi sislik olustu ve her dokundugumda agri yapiyor..sanirim odem gibi bir sey olustu.Okuduklarima gore coktan gecmis olmasi gerekiyordu.sizce neden gecmemis olabilir?tesekkurler..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  6 ayda geçmesini beklerdik.Uygulayan hekim arkadaşla görüşmeniz uygun olur.Bize gelirseniz bizde değerlendiririz.

 5. mrb hocam 8senedir kalp damara gidiyorum ama bir faydasını göremedim damarlar gitdide ilerliyor şuanda kayseri devlet hastanesinde krcussler ilacını alıyorum ama görüntülerde izlediğim gibi hemen yok etmedi.ilacı sıktığı yerlerde şişlik ve sertlik olustu.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelebilirseniz 2-3 günde sizi tüm varislerinizden kurtarırız.

 6. Her iki ayak bileğimin iç tarafında kılcal damar varisleri var ve çoğalıyor kesin çözümlü tedavisi varmı maliyeti nedir şeker hastalığım var herhagi bir engel teşkil edermi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şeker hastalığın kontrol altında ise tedavi edilir.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.Muayene ücretsizdir.

 7. Merhaba doktor bey.benim annem 54yasinda.uzun zamandır varis sorunu yasayir.ayaqlarinda sis agri üstelik qasinmadan oluşan yaralar var.emeliyyatsiz onun iyileşmesi mumkunmu?fiyatini da bilmek istetdim.rica edirem cavab yazasiniz.tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hastanız ileri bir varise benziyor (anlattıklarınızdan çıkardığım) tetkikleri ile beraber kliniğimize gelirseniz (muayene ücretsizdir) size daha çok yardımcı oluruz.

 8. mrb. mustafa bey ben devlet hastanesi kalp damar bölümüne gittim bacak ultrasonu çekildim.doktorum köpük tedavisi uygalaması gerektiğini hiç bir yan etkisi olmadığını söyledi.benim bacaklarımda her hangi bir ağrılı rahatsız edici bir acil durumum yok.sadece bacaklarımdaki kılcal damarların çok belirgin görüntüsünden dolayı dolayı rahatsızım.32 yaşındayım.internetten araştırma yaparken varis konusunda uzman olduğunuzu ve ameliyatsız ilk tedavi yöntemi uygulayan kalp damar cerrahı olduğunuzu öğrendim.işin ticari yönü bir yana bana sadece bu köpük tedavisinin sağlıklı ve kökten çözümü olan bir uygulamamı yoksa geçici bir tedavi yöntemimi olduğunu lütfen samimi bir şekilde bana izah etmenizi istiyorum.izmir den yazıyorum.şimdiden teşekkür ederim verceğiniz bilgiler doğrultusunda gerçekten doğru bir şekilde aydınlatılmak ve tedavi sürecime sizin bilgileriniz dahilinde devam etmeyi düşünüyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük tedavisi şu anda varis tedavisinde en etkin bir tedavi yöntemidir.Uygun varislerde kullanıldığında harika sonuçlar vermektedir.Biz klinik olarak kılcal damarlara köpük yerine radiofrekans uyguluyoruz.Köpük tedavisi ameliyat gibi radikal sonuç verir.Varisin tekrar oluşması tedavi yöntemi ile ilgili değildir.Tamamen bünyenizle ilgilidir.

 9. Slm doktorun ben bu varisden ameliyat olmadan nasıl kurtulurum birde fiyatları ögrenebilirmyz hiçbir saglık güvencem yok
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelmekle ameliyatsız kurtulabilirsiniz.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Tedavi 400-8000tl aralığındadır.

 10. yaşar matoğlu

  bacak ülserim var varis çorapları giydim umma bandacı yaptırdım yaralarım kapandı yine tekrarladı aşırı ağrım oluyor yaşam standar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliğimizde muayene ücretsizdir.Tetkiklerinizle beraber geliniz size yardımcı olalım.

 11. merhaba,
  geçtiğimiz kış devlet hastanesinde muayene oldum iki bacağım için de açık amelıyat önerdiler cesaret edemedim. ancak ağrı ve görünümümden dolayı çok rahatsızım radyo frekanslarının en gelişmiş ve en az yan etkili çözüm olduğunu duydum. bu operasyonlar ile varisten nekadar sürede kutulabilirim tedevi süresinde hayatımda ne gibi kısıtlamalar olur. sizin hastaneniz ssk ile anlaşmalıymış bu tür operasyonların ortalama maliyeti nedir?
  ilginizden dolayı şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şayet bizim kliniğimizi seçerseniz sizi ameliyatsız işinize devam eder iken tedavinizide olursunuz.

 12. iyi günler doktor bey.ben kırk yaşındayım ve bacaklarımda yoğun varisler var.ve sağ bacağımın diz altındali kalın variste aşırı kaşında minim yaralar ve yoğun isilik görüntüsüyle kaşıntı oluyo. ve ben çok acil ameliyat olmak zorundamıyım. ve hemen olmayıda istiyorum kaşıntı ve yaraların sonucunda ne gibi bişiler olur yada son safhalarındamıyım .teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla oldukça ilerlemiş bir varisiniz mevcut tedavide acele etmenizde fayda var.Bizim kliniğimizde ameliyatsız tedavi olma imkanınız vardır.(Köpük,laser,radiofrekans,…gibi)

 13. Mustafa Hocam mrb. 37 yaşındayım. geçen sene size köpüklü skloterapi ile varis tedavisi olmuştum. şu an 2. çocuğuma 5 aylık hamileyim. ve hafifte olsa beni rahatsız etmeye başlayan damar belirginlikleri oluşmaya başladı. hamileliğimi mümkün olduğunca az varis oluşumu ile tamamlamam için bana ne önerirsiniz? ve daha sonra tekrar köpükle bunlardan kurtulmam mümkün mü? bu operasyonu yapmanın bir sınırı var mıdır hocam? ve tedavi doğumdan ne kadar sonra yapılırsa daha etkili ve doğru olur.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hamileliğinizin hayırlı olmasını dilerim.Uygun bir varis çorabı ile kendinizi koruyun.Mümkün olduğunca yürüyüşler yapın.Ayakta kalmamaya dikkat ediniz.Tekrar köpük tedavisi olabilirsiniz bir sınırıda yoktur.Doğumdan bir hafta sonra tedavi yapılabilir.

 14. merhabalar ben 31 yasindayim 2 inci cocucguma hamileyim varislerim vardi ama suan dahada cogaldi ne yapmami önerirsiniz berbat bir görünümüm var bacaklarimin tesekkürler..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ayakta fazla kalmamaya dikkat ediniz varis çorabı giyiniz fazla endişe etmeyiniz doğumdan sonra kliniğimize müracaat ederseniz sizi bu rahatsızlıktan kurtarırız.

 15. Merhabalar,
  Doktora gittim bacaklarımda varis olduğunu söylediler ama öyle damarlarda dışardan görülebilen herhangi bir şişlik falan yok, sanırım iç varismiş.Dışardan avuçlarımın arasına aldığımda selülit gibi portakal kabuğuna benzer bir görüntü var.Derim çok kalın,bileklerimde şişlikler ve ödem oluştu. Ayrıca dizimin arka boşluğunda ve iç yanında şişlikler ve bacağımın şeklinde değişiklikler oldu.Bu nedenle bacaklarım normalden daha kalın olmaya başladı.Onun dışında ağrılarım zaten kaçınılmaz,regl döneminde damarlarımın çekildiğini ve daha çok ağrı hissediyorum. Nasıl bir tedavi yöntemi tercih etmeliyim ve maliyeti ne olur? Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar…
  Op.Dr.Atilla KAYIHAN
  Bacaklarınızı hareket ettiren spor dışında fazla yapacağınız birşey yok.Mümkün olduğunca koşun olmaz ise yürüyün başka çareniz yok.

 16. doktorlar bacagımdaki varisin üçüncü derecede olduğunu söylediler nasıl bir tedavi uygulnır
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük,RF,laser,..gibi yöntemlerle tedavi olabilirsiniz.

 17. mrb tekrar ben ayrıca ameliyatlı bacağım çok ağrıyor 5 farklı yerde kesi var ve çevrelerinde his kaybı var normalmidir? teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  His kaybı normal değil.Ameliyatı yapan hekime sorunuz sizi daha fazla aydınlatabilir.

 18. mrb 28 yaşındayım ve 1 yıl önce grade 4 teşhisiyle açık varis ameliyatı oldum ve çok pişmanım yeteri kadar araştırma yapmadan acele bi karar verdiğim için. ameliyat bölgesinde ve sol bacağımda tekrarlama başladı ayak bileğimde yoğun olmakla kılcal damarlar çıkmaya başladı psikoljik olarak rahatsızım ve ne yapmam gerekiyor tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız çok memenun olurum. şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle geçmiş olsun.Bizim kliniğimizde varis ne kadar ilerlemiş olursa olsun ameliyatsız yöntemlerle (köpük,radiofrekans,laser,…gibi) tedavi yapabilmekteyiz.Kliniğimize müracaatınızda sizi tüm sıkıntılarınızdan kurtarabiliriz.

 19. bacaklarımda varis var amaliyat olmak istiyorum hastanede nekadar kalmam gerekiyor
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varisten tedavi olmayı düşünmenizi anlayabilirim.Ama ameliyat düşünmeni anlamadım.Çünkü çok uzun zamandan beri varis hastalığı ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilmekte ve sonuçlarda ameliyata göre daha iyi.Ayrıca yatmanız gerekmediği gibi işinizden alıkonmanızda gerekmez.

 20. benim sorunum kılcal damarlar. bacaklarımda var. çözüm istiyorum.. kliniğiniz nerede ve lazer i ne kadara yapıyorsunuz ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun

  Kliniğimizin adresi girdiğiniz sitede mevcut.Varisinizi görmeden ücret belirleyemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir