Hacamat ile tedavi edilir mi?

Hacamat İle Varis Tedavisi

Aslında hastalığın nedenleri ve tedavi şeklini araştırdığınızda hacamat ile çözüm olmayacağını kolayca anlayabilirsiniz. Bu hastalık toplardamarlarda oluşan aşırı basınç sonucu kanın geri kaçışını önlemekle görevli kapakçıkların bozulması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bozulan kapakçıklar görevini yapamayıp kirli kanı geri kaçırır ve damarla göllenme, genişleme ortaya çıkmaktadır. Bu genişleme zamanla artarak cilt dışına taşan parmak büyüklüğünde damarlar haline gelir. Tedavisi ise o sorunlu damarı devre dışı bırakmakla mümkündür. Peki bu uygulama nasıl bir yöntem onu da görelim.

Hacamat nasıl yapılır?

Cildi çok sayıda yerden yüzeysel keserek kan akıtma işlemi olan uygulama çok eskilerde priapizm, sarılık ve genişlemiş damarlarda kullanılan ve artık uygulanmayan ilkel tedavi yöntemidir. Kirli kan akıtarak hastalığı tedavi etmeye çalışmanın hiçbir bilimsel değeri yoktur. Bu doğal tedavi şeklinin damar genişlemesi adına herhangi bir faydası olması beklenmez ve terk edilmiş bir yöntemdir.
Peygamberimiz Hz Muhammed bazı hastalıklarda yapılmasını önermiştir ancak bu hastalıklar arasında varisin de olduğu yönünde herhangi bir bilgi yoktur. Variste uygulanması tamamen hastayı aldatmak amaçlıdır. Variste uygulanması boşa kan kaybından başka bir etki yapmaz.

Kirli kanı akıtmak varis’e faydası olmaz
İnsan vücudunda iki ana damar bulunmaktadır. Birisi atardamar kalbin pompaladığı temiz kanı vücuda dağıtır. Diğeri ise varis hastalığının görüldüğü damar olan toplardamar ise kalbin vücuda pompaladığı ve kullanım sonucunda kirlenen kanı kalbe geri taşır. Bizim damardaki kirli kanı almamızın hiç bir faydası olmaz. Çünkü damarda sürekli kan dolaşıyor siz aldıkça o yerine yeni kanı dolduruyor. İnatla bu uygulamaya devam ederseniz vücudun zaruri ihtiyacı kan oranını düşürüp kansızlık problemine neden olursunuz.
Kirli kan diye alınan kan alınmasa 1-2 dakika içinde kalbi ve akciğeri dolaşarak temizlenecektir. Yani kirlilik bir kaç dakika devam edip kısa sürede temizlenen bir durumdur.

Diğer hastalıkları bilmem ama varis’te hacamat tedavisi yoktur
Peygamber efendimiz tarafındanda uygulandığı kaynaklarda geçiyor ama varis hastalığına uygun bir tedavi değildir. Çünkü kapakcıklar bozulmuş onarılması gerekiyor ve maalesef kapakcık onarımıda istenen sonuçları vermiyor. Bu durumda sorunlu damarı iptal etmek kalıyor. Damarsız ne yapacam diye endişelenmeyin. Yüce Allah insanı öyle güzel yaratmış ki o iptal edilen sorunlu damarın yerine hemen yeni bir damarı kullanmaya başlıyor.

Hacamat varis tedavi

Sülükle Varis Tedavisi de İşe Yaramaz

Ortalıkta tıbbi yada doktor sülük şeklinde satılan sülükler hastalığa çözüm olmaz. Kan emme enzimi bulunan sülük sorunlu damara hiçbir faydası olmaz. O nedenle vücudunuzun kan değerleri ile boşuna oynamayın. Bu arada tıbbi sülük, doktor sülük gibi kelimeler inanın beni hep güldürüyor. Satıcılara sormak lazım sülük hangi tıp fakültesini bitirdi. 🙂

Hacamatın uygulandığı hastalıkların sayısı her gün eklemeler sayesinde giderek artmaktadır. Şarlatanlar öylesine zıvanadan çıkmış durumda ki akla hayale gelmeyecdek hastalıkalra da uygulanır hale gelmiştir.

14 Yorum

 1. eladdin ertürk

  eladdin selamlar. ben 2004 te ameliyet oldum tabı varisten üç yerden kesildi varisler temizlendi ama şimdi dahada çoğaldı kıvır kıvır oldular. kasıkta sanki parmak kalınlığında . amelıyatsız çozum olurmu yada ikincı ameliyat olurmu kaşımaktan yara oluştu bileğimde.yardımcı olursanız sevınırim selamlar.

  • Hangi aşamada olursa olsun tüm varisleri ameliyatsız tedavi edebiliyoruz.05426210888 nolu telefonu arayıp extra bilgi ve size en yakın kliniği öğrenip randevu alabilirsiniz. Yara oluştuğu için gecikmeyin.

 2. Sayın hocam benimde bacagumin üst bölgesinde mor mor damarlar oluşuyor ameliyat lik mı yoksa tedavi ile geçer mi
  Op Dr Orhan Coşkun
  Evet amelyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.

 3. Hocam iyi çalışmalar diyerek başlamak istiyorum sekiz yıl önce solbacağımda varis olduğu için köpük tedavisi oldum. Ama geçen sekiz yıldan sonra bu sefer yine aynı bacakta varis oluştu .karabük özel medikar hastanesinde dopler çekildi hem iç varis Hemde dış varis olduğu söylendi doktor teknolojik yöntemlerle iç varisden dolayı tedavi olamayacağımı söyleyip varis çorabı önererek birde ilaç yazıp gönderdi.durumumu izah etmeye çalıştım.bilgi verirseniz memnun olurum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tetkiklerinizle beraber kliniğimize gelirseniz tedaviniz konusunda yardımcı olmaya çalışırız.

 4. Valsalva manevralari ile her iki sfv vr sol vsp de grade 4 reflu akim saptandi . Sol vsp dilate ve tortuozedir.en genis yerinde 9.5 mm olculmustur.
  Bilateral vsm caplari en genis yerlerinde sagda 3.5 mm .solda 6 mm dir.
  Bu sonuca gore ne yapmaliyim
  Simfiden tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,bize göndermiş olduğunuz doppler usg raporuna göre,özellikle sol bacakta olmak üzere her iki bacağınızda venöz yetmezlik(varis) mevcut.IDEA kliniğimize gelin bacaklarınızın detaylı muayenesini yapalım(muayene ücretsizdir),köpük+radyofrekans+laser yöntemleri ile ameliyatsız varis tedavinizi düzenleyelim.

 5. Ben 45 yaşında 114 kilo her iki bacağından yüksek varış var bundan 5 sene evvel Dr şadı konut hastanesinde ameliyat masasından yüksek tansiyonadan kalktım tansiyonum 20 dediler masada kalırsin sonra bana sentansiyon hastası sındediler tansiyon hastalığın bitince gelicem dediler bende Hiper tansiyon hastalığını hastane tesbit etti hala ilaçlarını kullanıyorum dengede tansiyonumu tutuyor ilacı almaz san16 ile 17 arasına çıkıyor ben nasıl ameliyat olurum tansiyonum hep var birtürlu geçmiyor emeliyatta tansiyonum sorun olurmu saygılarımla cengiz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varisin hangi seviyede olursa olsun ameliyatsız tedavi yapabiliriz.Ayrıca günlük yaşantına aynen devam edebilirsiniz.

 6. Sol ana,derin ve yuzeysel femoral ben küçük safen ben ve popliteal venleri traseleri kalibrasyonları kombresibiliteleri tabiiidir.RDUS incelemededolum defekti ve analizde reflu akım izlenmeli
  Sonuç solda. Belirgin safenofemoral yetmezlik
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Kliniklerimizde varislerinizden ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.

 7. büyük safen veni tüm trasesi açıkça izlnmştir.trombosis bulgusu yoktur.valsalva uyglaması ile sağ safenaofemoral bileşke ve bileteral safena magnada trasesi boynca valsalva süresnce devm eden reflü izlnmştir.küçük safen venleri açık olp trombosiz yada yetmzlik bulgusu yktur.diz yüzeyi distalinde back medialinde safena magna dallrına ait variköz göstren venler izlnmştir.doktorum kesinlikle ameliyat dedi siz ne öneriyorsunuz kararsızım ve korkuyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doktorunuzun sanırım yeni uygulamalardan haberi yok.Kliniğimizde KÖPÜK+RADİOFREKANS la ameliyatsız işinizden alıkonmadan tedavi edebiliriz.Hemde garantili.

 8. sağ ana femoral ven ve derin femoral ven ile yüzeyel femoral venin proksimalinde Ve valsalve manevrasının ilk 2-3 sn sürenreflü akım izlenmiştir Vena safena magnada valsalva manevrası boyunca devam eden reflü izlenmiştir ne yapmam gerek
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varisin var demektir.Tedavi olmalısın.Kliniğimizde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.(Köpük,laser,radiofrekansla)

 9. Hocam,Eşimin,Sağ alt ekstremite venöz renk.dopl.ults.incl.
  Sağ alt ekstremitede derin ve yüzeysel venöz sistemi oluşturan;ana,yüzeysel,der,n femoral venler,popliteal ven,krural dalları ile vena safena magna ve sana safena parva patenttir. Augmentasyona ve kompresyona yanıt tamdır.Trpmboz lehine bulgu saptanmamıştır.
  Sağ vena safena magnada valsalva manevrası ile reflü akım izlendi.Doktoru 15 dk.lık bir ameliyat 1 hafta yere basmayacaksın dedi ameliyat olsunmu ? tavsiyeniz ne olur.yardımcı olursanız çok minnettar olurum.Teşekkürler.Başarılarınızın devamını dilerim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bizim kliniğimize müracaat ettiğinizde hastanızı ameliyatsız tedavi ederiz ve işinden gücünden de alıkonmadan.

 10. iyi çalışmalar arkadaşımın test sonucunda her iki uyluk ve bacakta birkaç adet milimetrik yüzeysel venöz varikoz genişlemeler izlenmektedir bu ultrason sonucunda doktorumuz arkadaşımıza bişeyin olmadığını söyledi arkadaşım da kılcal damar ve ağrı var bilgilendirirseniz teşekkür ederiz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Muayene etmeden size birşey söylemek doğru olmaz.Çünkü ağrının sebebi varis olmayabilir.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 11. teşekkürler cevabınız için ama ben şimdi neye göre hareket edicem ultrason kağıdına baktı dr var diyor siz yok diyosunuz ne öneririsiniz bacaklarımda hiç şikayetim yok ağrı yada şişlik yok olması için 3 4 saat yürüyüş yapmam yada ayakta durmam lazım ama hiç öyle bişe olmadı 1 dinlendikten sonra geçiyor iyi çalışmalar teşekürler ….
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şayet mümkünse kliniğimize müracaat ediniz sanırım sizi daha çok aydınlatırız. Muayene ücretsizdir.

 12. sol vena safena magnada grade I reflü izlenmektedir iç varis tehşisi konuldu ileri derece de mi bilmiyorum ilaç tedavisine başlanıcağı söylendi sadece çok ilerlemiş mi onu öğrenmek istedim teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Vena safena magna yüzeyel bir damardır.Bacağınızda ödem (şişlik) yoksa iç varis yoktur.

 13. ultrason sonucunda sağ vena safena magnada safeno femoral bileşke düzeyinde valsalva ile anlamlı reflü izlendi.(2 sn süreyle)

  sağ vena safena magnanın safeno femoral bileşkedeki çapı 7 mm dir. Bu sonuç ameleyat gerektirir mi ? Olmasam geçiktirsem olur mu ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ameliyatsız tedavi olabilirsiniz neden ameliyat olmayı düşünüyorsunuz anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.