Varis Belirtileri Nelerdir?

Varis Belirtileri

Birçok hastalık ilk ortaya çıktığı andan itibaren yaşattığı şikâyetlerle kendini göstermektedir. Bazıları ile yıllarca kişinin yaşam lüksüne olumsuz etki etmeden varlığını sürdürmektedir. Sinsi ilerleyen hastalıklara örnek vermek gerekirse Varis (damar genişlemesi) hastalığı diyebiliriz. Muayene için gelen hastalara baktığımızda birçoğunun yıllarca bu hastalık ile yaşadığı anlaşılmaktadır.

İlk Zamanlar Herhangi Bir Şikâyete Neden Olmaz

Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi toplardamar ya da kılcal damarlarda ki genişleme ilk zamanlarda herhangi bir şikâyete neden olmaz. Tabii ki bu durum hastalığın teşhisine engel değildir. Günümüzde Doppler, Ultrason gibi gelişmiş görüntüleme cihazları erken dönem teşhisi kolaylaştırmaktadır.

Gün İçerisinde Yorgunluk Hissi ve Oturma İsteği Oluşur

Hastalarda erken dönem belirtisi olarak günün erken saatlerinde yorgunluk hissi görülür. Bu durum sürekli oturma isteğine neden olur. Birçok insan bu isteği karşılamak için kaldırıma bile otururlar. Ayakta durmayı biraz daha zorlaştırmaktadır.

Damarların Cilt Üzerinden Belirginleşmesi

Hastalık tedavi edilmedikçe sürekli ilerleme eğiliminde olacaktır. Tabii ki bu durum hastalığın daha belirgin ve hasta tarafından da kolayca anlaşılır hale gelmesini sağlayacaktır. Burada ilk dikkat edilmesi gereken husus damarların cilt üzerinden belirgin hale gelmesidir. Bacaklarda bulunan toplardamar ve kılcal damarlar normal şartlarda cilt üzerinden fark edilmez. Ama varis hastalarında bu durum farklıdır. 1 İle 2,5 mm arasında değişen örümcek ağı gibi kılcal damar görünümü yanı sıra başparmak kalınlığında şişlik benzeri cilt dışına taşan damarlar görebilirsiniz. Ne demek istediğimi aşağıda bir resim ile göstermek istiyorum.

Varis Belirtileri

Bacaklarda Ağrı

Hastalık ilerledikçe yeni bir şikâyet ile karşılaşabilir ya da mevcut şikâyetlerin şiddetinde artış görülür. En belirgin etkenlerden biri hiç şüphesiz bacak ağrıları olmaktadır. Tabii ki her bacak ağrısı varis ile alakalı olmadığını belirtmelisiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda http://www.rightdiagnosis.com/symptoms/leg_pain/causes.htm Bacak ağrısına neden olan 215 farklı etkenin olduğunu görürsünüz. Bu nedenle yaşadığınız ağrı şikâyetinin neden olduğunu bulmalısınız. Hastalarda görülen ağrı biraz daha farklı olup, bazı küçük testler ile ayrıştırılmaktadır.

Varis Ağrıları Nasıl Anlaşılır?
Sabah enerjik ve dinlenmiş bir şekilde güne başlayan hastalar çok geçmeden genelde öğlen sonrası önce yorgunluk ve devamında ağrı şikâyeti ile karşı karşıya kalırlar. Gün içerisinde ortaya çıkan ağrı akşama doğru şiddetini giderek artırmaktadır. Dilerseniz doğal yollarla ağrıdan kurtulabilirsiniz. Bu şekilde yaşadığınız ağrının damar genişlemesi ile alakalı olup, olmadığını görürsünüz.

Ağrı İlaçsız Nasıl Geçer? İki farklı yöntemle bacak ağrılarıdan ağrıdan ilaçsız kurtulabilirsiniz. Sorunun kaynağı damarlarda bekleyen kirli kan olduğu için, çözümü de kan akışını sağlamak olacaktır. Bunun için ilk yapabileceğimiz uygulama yere ya yatağa uzanarak bacaklarımızı kalp seviyesinden yukarıda tutmaktır. Bunu kolayca yapabilmek için bacaklarınızın altına 1-2 tane yastık koymanız yeterli olacaktır. Kan akışı böylece daha kolaylaşacağı için, muhtemelen ağrınızda 30 dakika içinde geçecektir. Özellikle yatarken bu uygulamayı yapmanız, sabaha daha zinde uyanmanızı sağlayacaktır.

Yürüyüş Yapın: Kan akışına destek olmak için yapabileceğimiz bir diğer husus ise yürüyüş yapmaktır. Ağrısı olan insanlar genelde hareket etmeye ve yürümeye çekinirler. Damar genişlemesi ağrılarında tam tersini yapmak gerekir. Yaşadığınız ağrıdan kurtulmak için yürüyüş kasların çalışmasına ve kirli kanın kalbe ve akciğerlere gitmesini kolaylaştıracaktır. Tabii ki yürüyüşleri çok güneşli saatler değil de, daha çok serin havalarda yapmamız gerekir. Çünkü sıcağın her türlüsü varis hastaları için iyi değildir. Banyonuzu bile ılık ve mümkünse yaz aylarında soğuk su ile yapmalısınız.

Kramp

Ağrı dışında en sık görülen şikâyetlerden biri de gece krampları olmaktadır. Özellikle gece uykudan kıvranarak uyanmaya hazır olmalısınız. 30-60 Saniye boyunca dayanılmaz ağrıya neden olmaktadır. Sorunun kaynağı kasların istemsiz bir şekilde kasılması ile alakalıdır. Direkt olarak damar genişlemesi ile alakalı değildir. Ama neredeyse hastaların büyük bir bölümünde bu şikâyet görülmektedir. Varis hastalarında görülmesinin nedeni kan dolaşımındaki yetersizlik gösterilmektedir.

Kramp Neden Olur? Yazının geri kalan kısmında da belirtildiği gibi, kramp için birçok neden bulunmaktadır. Nedenlere özetle bakmak gerekirse, magnezyum ve potasyum eksikliği, kasların yorgunluğu ve zorlanması, omurilik yaralanması, sinir sıkışması, yetersiz sıvı tüketimi ve çok fazla sıcağa maruz kalma önemli nedenlerden biridir. Tabii ki bazı ilaçlarda yan etki olarak kas spazmlarına neden olmaktadır. Kramp probleminden korunmak için özellikle vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin, magnezyum ve kalsiyum eksikliği varsa gidermelisiniz. Spor yapacaksanız öncelikle ısınma hareketleri ile başlamalısınız.

Bacaklarda Kaşıntı

Yine önemli bulgulardan biri de bacaklarda görülen tatlı, tatlı kaşınmadır. Bazı insanlar kaşıma işlemini abartarak maalesef hafif düzeyli kanamalara bile neden olduğu görülmektedir. Diğer şikâyetlerde de olduğu gibi sorunun kaynağı sadece damar genişlemesi değildir. Yani her bacak kaşıntısı varis ile alakalı değildir. Cilt kuruluğu ya da bakteriyel kaynaklı olabileceği gibi aynı şekilde uyuz, sedef, suçiçeği yanı sıra iç hastalıklar ve sinir ve stres ile alakalı olabilmektedir. Aynı şekilde tahriş, alerjik reaksiyonlar ve çoğu zaman yine kullandığımız ilaçlarda kaşıntıya neden olmaktadır.

Bacak Kaşıntısı Nasıl Geçer? Tabii ki kaşıntılar insanı toplumda zor duruma düşürebilmektedir. Bacaklar o kadar değil, özellikle anal kaşıntı dediğimiz makatta görülen kaşıntı insanı toplum içerisinde çok zor duruma düşürebilmektedir. Çözüm olarak hiç şüphesiz ilk olarak kaşıntı kremlerine başvurduğumuz söylenebilir. Türkiye’de en çok tercih edilen kaşıntı kremi markalarından biri olan Pruzon tüm kaşıntıları geçirmektedir. Fakat bu sadece kremin etkisi geçene kadar etkili olacaktır. Pruzon krem ile ilgili detaylı bilgiye aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.kasintikremi.com/pruzon/ Yaşadığınız kaşıntı problemi 1 haftadan uzun sürüyorsa mutlaka bir doktora görünmeniz gerekir. Bacaklarınızda ağrı, kramp gibi şikâyetler yoksa cildiye uzmanına var ise varis hastalığı şüphesi ile mutlaka bir kalp ve damar cerrahisi uzmanına muayene olmalısınız. Kaşıntıyı geçirmek asıl sorunu görmemezlikten başka bir şey değildir.

Şişlik, Ödem

Hastalığın ilerleyen evrelerinde yukarıda da belirttiğim gibi şikâyetlerin türü ve şiddeti artmaktadır. Yeni karşılaşacağınız sorunlardan biri de bacaklarda şişlik ve ödem olacaktır. Özellikle ayak bileklerine doğru şişlikler dikkat çeker. Ayakta uzun süre kalan, çalışan insanlarda bu durum sık görülmektedir.

Ciltte Renk Değişimi, Sertleşme

Hijyenik bir cilt oldukça parlak ve açık renk tonuna sahiptir. Bu durum kadınlarda daha kolay fark edilmektedir. Hastalığının ilerlemesi ile birlikte sorunlu damarların olduğu yerlerde cilt önce nemini kaybederek sertleşir ve devamında rengi adım adım koyulaşmaya başlar. Bu durum tabii ki normal bir şey değildir.

Kanama

Yukarıdaki şikâyetlerinde ortaya çıkması ile birlikte artık adım adım yolun sonuna geliyor demektir. Yolun sonuna geliyoruz derken ölümden bahsetmiyorum. Damar genişlemesi belirtilerinin en önemli aşamasına geldiğimizi belirtmek istiyorum. Varis kanaması damarların dayanabileceğinden fazla genişlediği ve artık çatlaklara, kaçaklara neden olduğunu göstermektedir. Bazı kanamalar sanki damar kesilmiş gibi tazyikli olmaktadır. Kanamayı durdurmak için bazen hastane ve doktora müracaat etmek gerekebilir.

Bacak Yarası (Varis Ülseri)

Tedavi edilmeyen toplardamar genişlemesinin varacağı nokta varis ülseri dediğimiz iyileşmesi zor yaralardır. Tabii ki kan sirkülasyonu gerçekleşmediği için cilt çürümeye başlayacaktır. Aşağıda yer alan resimlerde durumun vahametini daha net anlayacağınızı düşünüyorum.

Varis Ülseri

Ülser Nasıl Geçer?

Kendi kendine geçmesini beklemek, evde çözüm aramak çok mantıklı olmayacaktır. Eskiden tedavisi oksijen birimi olan hastanelerde birkaç sürecek şekilde yapılırdı. Tabii ki PRP teknolojisi ile birlikte şimdi oksijen uygulamasına gerek kalmadan kişinin kendi kanı ile tedavi edilmektedir.

Bu Tür Şikâyeti Olanlar Ne Yapmalı

Evet, arkadaşlar varis hastalarında en sık görülen şikâyetleri aktarmaya çalıştım. Bu şikâyetlerden bir ya da bir kaçı sizde varsa mutlaka bir doktora muayene olmalısınız. Tabii ki rastgele bir hekime muayene olmak yerine ilk olarak damar genişlemesi şüphesi ile kalp ve damar cerrahisi uzmanına gitmelisiniz. Fiziki muayene ve Doppler, Ustrason çekimi ile varis olup, olmadığı kolayca anlaşılır. Damar genişlemesi konmazsa uzman sizi farklı bir bölüme yönlendirecektir.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Tüm hastalıkların tedavisinde olduğu varis problemi içinde ilk olarak teşhis gerekmektedir. Muayene ile hastalığın tipi, ilerleme durumu, yaygınlığı ve uygulanması muhtemel tedavi yöntemi tespit edilir. Bu aşamadan sonra hasta onay vermesi halinde tedaviye başlanır.

Varis Muayenesi

Varis İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?

İlk tercih edilmesi gereken uzmanlık dalı kalp ve damar cerrahisi uzmanı olup, onunda kendi içerisinde bazı alt Branşları bulunmaktadır. Türkiye’de çok yaygın olmasa bile damar genişlemesi ile ilgilenen birimi Fileboloji olup, bu uzmanlara Filebolog denmektedir.

Ücretsiz Varis Muayenesi (İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da)

Özellikle kamu hastanelerinde maalesef kalp ve damar cerrahisi uzmanı sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle size önerim IDEA Kliniklerde tüm hastalara sağlanan ücretsiz muayene imkânından yararlanmanız yönünde olacaktır. SGK olsun ya da olmasın tüm hastalar bu fırsattan yararlanabilir. IDEA Klinik başlıkta da belirtildiği gibi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Doktorları kalp ve damar cerrahisi alanında uzman olup, aynı zamanda varis tedavisinde yoğunlaşmış filebologlardır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak size en yakın IDEA Klinik şubesi ve doktorlarını görebilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/iletisim

Randevu Almayı Unutmayın

Ücretsiz teşhis imkanından yararlanmak için randevu almayı unutmayın. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için tüm muayene ve tedaviler randevulu olarak yapılmaktadır. Her hastaya 30 dakikalık zaman ayrılmaktadır. Çünkü bu işlem sadece fiziki olmayıp, aynı zamanda kapakçıkların durumu ve damarlardaki genişleme oranını görmek için Doppler çekimine gerek duyulmaktadır. Yukarıda yer alan butona tıklayarak size en yakın IDEA kliniği görebilir ve aşağıda yer alan formu kullanarak size en uygun gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz.

1 Step 1
Online Randevu Oluştur
* SGK'lı hastalara da hizmet verilmekte olup, MUAYENE ÜCRETSİZDİR. * Bu form ile size en yakın idea kliniğe çevrimiçi randevu oluşturabilirsiniz. Klinikler Hafta içi ve Cumartesi günleri de hasta kabul etmektedir. * Size en uygun randevu tarihini seçiniz. Randevu teyidi ve muayene saatinin belirlenmesi için size en yakın kliniğimizde görev yapan sağlık danışmanları belirtmiş olduğunuz telefondan numarasından arayacaktır.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Doppler Çekimi İçin Ücret Almıyoruz

Hastalarına en iyi imkânları sağlayan IDEA Klinik muayene esnasında gerekli olan doppler çekimi içinde sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Tüm kliniklerimizde bulunan gelişmiş doppler cihazları ile anında sonuçlar elde edilmekte ve hasta ile paylaşılmaktadır.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Evet, arkadaşlar şimdi dilerseniz muayenenin nasıl yapıldığına, nelere dikkat edildiğine bakalım. Hatta gerçek bir muayene uygulamasını sizlerle paylaşalım. IDEA Bakırköy Kliniği kalp ve damar cerrahisi uzmanlarından Op. Dr. Orhan Coşkun’un uyguladığı muayene işlemini aşağıda yer alan video’da görebilirsiniz.

Hasta Sedyede Ayakta Durur

Diğer sağlık sorunlarına göre teşhisi biraz farklı bir hastalıktır. Teşhis için hasta uzanmak, oturmak yerine pek alışkın olmadığınız şekilde sedye üzerine çıkarak ayakta durması gerekir. Ayakta durduğunuzda damarlarda basınç oluşacağı için genişlemiş damarlar kolaylıkla fark edilmektedir.

Veinlite Damar Tespit Cihazı İle Bakılır

Bazı varisler derinin bir hayli altında olması nedeniyle gözle fark edilemez. Bu durumda doktorunuz Veinlite adı verilen ve güçlü led ışıkları ile damarları belirgin hale getiren cihazla bakmaktadır. Bu şekilde normalde görülmeyen damarlar kolaylıkla fark edilir.

Doppler İle Kesin Teşhis Konur

Bu aşamadan sonra ise doktorunuz yukarıda da bahsettiğimiz gibi ücretsiz doppler görüntülemesi yapacaktır. Tespit edilen genişlemiş damarların genişlemiş boyutuna bakılır. 4 mm ve üzeri olması halinde risk içeriyor demektir. Aynı şekilde doktorunuz sizden ıkınmanızı isteyerek toplardamar kapakçıklarında geri kaçış olup, olmadığına dikkat eder. Aynı şekilde tedaviye engel bir durum olup, olmadığına bakar. Yani derin damarların sağlıklı olup, olmadığını kontrol eder. Bu işlem ile muayene son bulmuş ve tüm sonuçlar elde edilmiş olur.

Ücretsiz Muayene ve Doppler Çekiminden Yararlanmak İster misiniz?

Sizleri doktorlarla daha fazla buluşturmak istiyoruz. Bu nedenle ücretsiz muayene olabileceğiniz hekimler, hasta kabulü yaptığı sağlık merkezleri, ücretsiz doppler çekimi ve daha fazla bilgi için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

24 Yorum

 1. Merhaba hocam benim sorunum ic varis diye geciyor bildigim kadar sag ayagim bilegim cok disiyordu ameliyat oldum damarimi kurutmuslar simdi sol ayagim cok sisiyor damar acici ilac kulaniyorum ayagim cok sisiyor nasil tedavi olabilir tesekkur

  • Merhaba Songül hanım öncelikle şişliğin sebebini bilmek gerekir varise bağlı ise tedavi edildiğinde şişliğiniz ve ağrınızda geriler ancak tabiki bunlara net bişey söyleyebilmek için tetkik ve muayene gerekir dilerseniz 05426210888 nolu hattımıza bilgilerinizi gönderin yardımcı olmaya çalışalım

 2. Merhabalar 21 yasindayim benim 2 haftadır sağ bacağımda kaval kemiğim durduk yere sızlıyor aslında sizlama gibide değil çok değişik bir şey cok hafif zonklama gibi bacağımı kontrol ediyorum ağrı, kitle falan hissetmiyorum bacağımdaki damarlar hafif belirgin çok değil ama ve belimdeki etimde acı hissediyorum bakıyorum oraya küçük kılcal kırmızı damarlar oluşuyor özellikle baldır kismimda o damarlardan çok var bacağımın arka kısmındaki yeşil damarlarda hafiften belli olmaya başladı annemde teyzelerimde varis var fazla ayaktada durmuyorum hareketli biri degilim ayaktayken hissetmiyorum pek oturunca oluyor kiloluda degilim zayifim kalp damar doktoruna gittim bakmadi bile acaba bacağımdaki garip his etimin acıması varisten kaynaklı olabilir mi?

  • kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz, gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz
   Prof.Dr.H.Berat Cihan

 3. Nilufer Hudaykulova

  Merhaba ben Nilüfer tarım 21 bacağimda da kırmızı mor varisler var çok ağrıyor nasıl geçer acaba her yere yayıldı çok çirkin gözüktü ayakların şimdiden cok teşekkürler

  • varisin ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 4. Vecihe Yalçın

  Varisli bacaklarda kas tutulması. sertleşme yaşanabilir mi?Teşekkürler

 5. Ecrin1beren2bostanci

  Bacaklarimda her hangi bi agrim yok fakat ozellikle ust bacagimda kirmizi kilcal damarlar seklinde gozukuyor yayilir mi diye korkuyorum yasim 34

  • evet artabilir.gün içinde bacaklarınız yukarda dinlenmeye özen gösterin.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapıp önerilerde bulunabiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 6. Bişi sorucam ben 15 yaşındayım 7,8 aydan beri iki bacağımda ve belimde varis benzeri damarlar dışardanda çok net bi şekilde belli oluyo ben yaz tatiline girmeden önce okul giderken fazla acımıyordu sadece hafta sonlari ve geceleri ağrıyordu ama tatilde pek yürümediğimden çok ağrı yapıyo geceleri uyutmuyo bide arasıra mor ara sıra kırmızı oluyor
  Op Dr Eren ANĞ
  Varis için yaşınız genç ama muayene olmanız iyi olur

 7. Özellikle sağ bacağımda dizimin alt kısım baldırında ağrı ve yanma oluyo yanma ayak tabanlarımıda çok rahatsız etmekte birde bacaklarımda şişme oluyor sebebi varis olabilirmi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yazdıklarınız varisle uyumlu ancak muayeney ve doppler ile netleştirebiliriz.

 8. Uzun yürümekte ve hızlı yürüdüğüm zaman çok zorlanıyorum yürüyemiyorum bacaklarım kasılıyor. Kollarımdada kasılmalar oluyor uyandığımda. Varisim olduğunu söyledi doktorum ilaç tedavisi yapıyo ama şikayetlerim geçmedi geçmiyo napmalıyım.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Öncelikle varise bağlı ağrı yürümekle azalır.Artmaz.Şikayetlerin varisi tutmuyor.Ancak sizi birde biz muayene etmek isteriz.

 9. HOCAM MERHABA

  BEN BİR TRAFİK KAZASI GEÇİRDİM SENE 2011 DE .YAKLAŞIK 2 SENE ÖNCE TEKRAR AMELİYAT OLDUM.SAĞ BACAKTAN VE VARİS BAŞLADI .ŞİMDİ HER İKİ BACAĞIMI DA VARİS ÇORABI GİYMEDEN 30 SN AŞAĞİDA TUTARSAM BACAKLARIM PATLICAN MORUNA DÖNÜYOR .KIL KÖKLARİNDEN ADETA KAN FIŞKIRIYOR BEN ANKARADAYIM.ANKARADA TEDAVİSİ VAR MIDIR .TEŞEKKÜRLER.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Ankara Kızılayda (0312 434 37 00) kliniğimiz bulunmaktadır.Randevu alarak buyrun geliniz.

 10. Merhaba hocam benim sağ kaval kemiğinde bir aydır ağrılar damar lar da epey belirginleşti varis midir cevap yazarsanız sevinirim.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Varis olma ihtimali var.Ancak bunu görmeden nasıl söyleyebiliriz.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 11. Merhaba ben çok uzun süre ayakta iş yapiyorum işim geregi mecbur ayağımın arka üst bölgesinde mora benzer ince ince damarlar var daha önce ağrımiyodu ama ilk defa bugün ağrımaya başladı neyapmam gerekir acaba varizmidir
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Buyrun kliniğimize geliniz.Sizi ücretsiz muayene edelim.

 12. merhaba hocam benim dizden aşşa çok uyuşma parmaklarımda vede baldırımın arkasında morarlamalar var geceleri uyuşuıklukdan hiç uyuyamıyorum bunun sebebi varis midir…
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Varis olabilir.Ancak sizi muayeneden (ücretsizdir) sonra söyleyebiliriz.

 13. Benim sağ bacağım da vâris va çok kaşıntı oluyor gece ne yapmalıyım kanama oluyor 05324615525
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Buyrunuz kliniğimizde varisinizi kökünden halledelim.

 14. Merhaba. Benim sikayetlerim uzun zamandir var ama cok sık değil. Muayene olacağım. Sikayetlerimden birisi toplardamar belirginlesmesi. Digeri ise kramp. Özellikle kramp girdiğinde bacagimin koptugunu düşünüyorum. Yorgunluk var mi hic dikkat etmedigim icin bilmiyorum. Kaşıntı yok. Yalniz yürüyüş yaptigimda damarim çekiliyor. Sanki deriyi iki tarafli tutup cekiyorlarmis gibi. Baska da olumsuz bir durum yok. Ailede varis yaygın. Genetik durumunu da merak ediyorum. Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, Varis genetik geçişle olabilen bir hastalıktır.Kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 15. Variris yarası kaç seans ta geçiyor ben yurt dışındayım ona göre izin alacam
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize resim gönderebilirseniz size yaklaşık kaç seansta geçeceğini söyleyebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  +90 532 463 96 82 (WhatsApp)

 16. Ayakta oldugum zaman kalcadan baslayarak ayaklrima kadar agrilarim olmakta onceleri daha azdi simdi agrilarim artti ne yapmaliyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ağrlarınız muhtemelen varise bağl değildir.Muayene olmanz sizin için daha doğru olandr.klinilerimizde muayene ücretsizdir.

 17. Merhaba bacagımda şiddetli bir ağrı var özellikle gece dizim çok ağrıyor ve baldırım çok kaşınıyor üstelik bacaklarımda yarslar oluşuyor baldırımdaki damarlar kıvrılmaya basladıgını farkettim acaba varismidir?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin görelim.Size en doğru teşhis ve tedaviyi öneririz.

 18. mrh hocam bn yeni doğum yaptım doğumda snra iki bacağımda şiddetli sğrı uyuşma veuyurken kasılma oluyo ayrıca yataktan kalkıca yada yorulduğumda tabanlarımon üzetine basamıyorum sanki yara var ayrıca ayaklarıma sıcak su akıyor hissedyrm bnm problm varis mi yoksa başja mı problm tşkkr ederm
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şikayetleriniz ön planda varis ile ilgili görünüyor,kliniğimize gelin muayene edelim.Muayene ücretsizdir.

 19. MERHABALAR
  NADIR ARALIKLARLA VE BEDENIN YORGUNLUGUNUN ORTAYA CIKTIGI ZAMANLARDA VE GENELDE GECELERI BACAGIMA KRAMPLAR GIRMEKTE YAKIN ZAMANDA ISE GECE YENIDEN BACAGIMA KRAMP GIRDI VE UZERINE SAG BACAGIMIN DIRSEK ALT KISIMINDA BALDIRIMDA KASLARIN SERTLESMESI SONUCU AYAGIMIN UZERIENE BASAMAMA DURUMUYLA KARSILASTIM UFAK TEFEK MORLUKLARDA OLUSMAYA BASLAMIS BUNUN DUZELMESI ICIN NE YAPABILIRIM.

  Op. Dr. Eren ANĞ
  Öncelikle bir kalp damar cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.