Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlığı ve uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmekte; 1000 ile 8000 TL arasında arasında değişmektedir.

Size özel ücreti öğrenmek ister misiniz? Bunun için iki farklı seçeneğiniz olduğunu belirtmek istiyorum. İlk seçenek olarak, aşağıda yer alan WhatsApp butonunu kullanabilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları

Öncesinde varislerinizi yakından gösteren resimler çekmelisiniz. Çektiğiniz resimleri WhatsApp uygulaması ile doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız resimleri inceleyerek size ücretiniz ve uygulanması muhtemel tedavi ile ilgili bilgi verecektir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanmak İster misiniz?

Varis tedavi fiyatlarını öğrenebileceğiniz bir diğer seçenek ise ücretsiz varis muayenesi hizmeti olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri bekliyor.

Size uygun gün (Hafta içi ve Cumartesi) ve saate randevu oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ücretsiz muayene sonrasında, hastalığınız hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ve ücret bilginizi öğrenebilirsiniz. Onay vermeniz halinde tedaviye başlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece IDEA Klinik için geçerlidir. Diğer hastane, klinik ve doktorların varis tedavi fiyatları farklı olabilir.

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kalp ve damar cerrahisi uzmanları, tedavi fiyatlarını tespit ederken; varislerin yapısı, yaygınlığı, uygulamayı düşündüğü tedavi yöntemi ile hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. Şimdi bu 4 hususu detaylandırmak istiyorum. (1).

1) Hastalığın Yapısı

Varis tipleri, tedavi fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın yapısı olarak da tabir ettiğimiz varis tipleri: kılcal damar, retiküler (orta boy) ve kalın varisler olarak da bilinen (varikoz ven) şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır. (2).

Varis tipleri

Hastalarda bunlardan bir ya da birden fazlası aynı anda görülebilir. Kılcal damar (spider veins) tedavisi en kolayı olup, tedavi ücretleri en ekonomik olandır. Lazer, radyofrekans, köpük ve skleroterapi yöntemi ile tedavisi mümkündür. (3).

Varis tipleri yanı sıra hastalığın kronikleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan değişiklerde göz önünde bulundurulur. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olan hastalar, venöz ülser şikayeti ile gelmektedir. Bu hastalarda öncelikle varis ülseri tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında varis tedavisine geçilir. (4).

2) Varislerin Yaygınlığı

Varis tedavi fiyatlarının belirlenmesinde hastalığın yaygınlığı da önemli rol oynamaktadır. A kişisinde hastalık 2-3 cm’lik dar bir alanı etkilerken, B kişisinde ise her iki bacağı kaplayan geniş bir yapıda olabilir. Bu nedenle fiziki muayene yanı sıra Doppler Ultrason ile görüntüleme yapılmaktadır.

Varis hastalığı bacağı kaplayabilir.

3) Uygulanacak Tedavi Yöntemi

Fiyatların artması ya da ekonomik oluşunu belirleyen bir diğer etken ise uygulanacak varis tedavi yöntemi olmaktadır. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olarak kabul edilen lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma yöntemi daha ekonomik şekilde yapılmaktadır. (5).

Varis tedavi yöntemleri

Varis ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyathane, genel anestezi ve hastanede yatmaya gerek olmasından kaynaklıdır. (6).

4) Hastanın SGK Güvencesi

SGK güvencesi olan hastaların, tedavi ücretleri %50 indirimli olduğunu belirtmek istiyorum.

REFERANSLAR

1. Coşkun, O. (2020, 21 Kasım). Varis Hastalığı (Venöz Yetmezlik) Belirtileri, Nedenleri ve Teşhisi. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-venoz-yetmezlik.html

2. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation, 130(7), 582-587.

3. Weiss, R. (2018). Varicose veins and spider veins.

4. Eklöf, B., Rutherford, R. B., Bergan, J. J., Carpentier, P. H., Gloviczki, P., Kistner, R. L., … & Perrin, M. (2004). Revision of the CEAP classification for chronic venous disorders: consensus statement. Journal of vascular surgery, 40(6), 1248-1252.

5. Gövercin, M. (2020 1 Aralık). Varis Hastalığı, Nedenleri, Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi. Erişim adresi: https://hastaliklar.medium.com/varis-hastaligi-nedenleri-belirtileri-teshis-ve-tedavisi-8b0f4ca60a69

6. KÖKSAL, C., DEMİRBAŞ, M. Y., & KOCAMAZ, Ö. (2009). Venöz Yetersizlik Tedavisinde Endovenöz Tedaviler ve Klasik Cerrahi Yöntemlerle Karşılaştırılması. Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi-Özel Konular, 2(2), 50-54.

222 Yorum

 1. merhabalar hocam benimde iki bacağım da kılcal damarlar çok belirgin ve giderek de artıyor sizin dediğiniz tedavi seansla mı yoksa tek bir işlemle bitiyormu ayrıca ücretleri aşağı yukarı belirtmişsiniz ödemeler bir defaya mı mahsus seans başına mı ücret ödüyoruz
  Op Dr Serkan Akarsu
  Bir defa ücret ödüyorsunuz tedavinizi bitene kadar ücret ödemiyorsunuz ve 1 yıl boyunca garantiye alınıyorsunuz.

 2. Mustafa Sinan Saydan rumuz mersinli

  İyi günler hocam ben 53 yaşında 2012 yılında v o bezlerinden ameliyat oldum sağ ayaktan iyileşti fakat daha sonra ilk önce sol ayak bileğinde bir yıldır çekiyorum sol ayakta muayene ettiler venöz yetmezligi olmadığını söylediler yara tüm ayak bileğini arkasını kapladı ve surekli iltihap akmakta pek kronik venöz yetmezliğine bağlı bir hastalık gibi görünmemektedir sağ ayak bileğinde ise 4cm me 2,,5cm derinliği ise 2mm kadar ara ara yara üzerinde siyah kabukla beraber iltihspta. Oluşmakta size daha her iki ayağında fotoğraflarını göndereceğim ücret belirlemenin için şimdi bu anlattıklarından yolla çıkara kk az da olsa sanırım bir teşhis koyabilirsinsiniz ilginize şimdiden teşekkür ederim ,ben Mersin’de yaşamakta olup yeşil kartliyim
  Op dr Nihat Aydın
  Venöz yetmezliğe bağlı olması beklenir çünkü diğer yara sebepleri diabet ve atar damar tıkanıklğı yaraları çok farklıdır

 3. Her ik ayağımda da varıs yarası var bu konuda yardımcı olabilir misiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimize gelirseniz gereken yapılır. Varis yarası konusunda yeterli donanıma sahibiz

 4. Merhaba 2014 ağustos ayında Bakırköy devlet hastanesinde varis ameliyatı oldum. Bir hafta sonra bacağımda şişti (sol). Pıhtı atması olmuş,serum verildi ve şişliğin çoğu indi. Ardından ilk bir hafta iğne üç ay comadin kullandım. Comadinden sonra xarelto kullanmaya başladım. 2015 mart ayında bacak anjiyosu (benim ayağımı zor kullanıyorum şikayetim üzerine) yapıldı. 2016 aralık ayında dopler sonucuna göre (böyle devam ederse dedi doktor) xarelto kullanımına son verecekler. Ama varıis şikayetim devam ediyor, birde bacaklarımda ben şeklinde kahverengi lekeler oluşmaya başladı. devlet hastanesi olduğu için düzenli doktor takibi olamıyor,nasıl bir tedavi mümkündür ve tedavi için size başvurabilirmiyim. Ayrıca sgk dan yararlanabilirmiyim.Teşekkürle
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizden size yakın olana gelirseniz gereken yapılır, varislerinizi tedavi edebiliriz. SGK indiriminden yararlanabilirsiniz.

 5. Merhaba
  Hastalığım hakkinda fotoğrafları gonderecek linke ulaşamadım linki gmaile atar misiniz
  Teşekküler…

 6. malatyadayım. hastanede varis teşhisi konuldu. sgk yok yeşıl kart var. özellikle geceleri bacaklarda ağrı var. huysuz bacak sendromu da dediler. tedavi konusunda nasıl yardımcı olursunuz.
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Size yakın şubemize gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.

 7. Merhaba Hocam benim her iki ayak bileginde varisten dolayı uzun süre kapanmayan yaralar var tedavisi mümkünmü acaba
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Evet PRP ile tedavi ediyoruz

 8. Merhaba hocam benimde diz kapağimin alt kısmında damarda şişme var misket büyüklüğünde ve galiba git gide büyüyor doktora gittim varıs corabini kullanmam gerektiğini söyledi varıs corabi bi faydası var mı ?varıs corabi nin varıs ne faydası olur yardimci olsanız sevinirim şimdiden tesekkkurler….
  Op Dr Nihat Aydın
  Çorap varsa sızlama ağrı gibi şikayetleri azaltabilir ama iyileştirme hatta ilerlemesini yavaşlatsa da engellemez. Ameliyatsız yöntemlerle dakikalar içinde tedavi edebiliyoruz ve işinize ara vermeniz gerekmiyor.

 9. Merhabalar benim iki alt baldirimda kalin varislerim var gecen yazdan once sol bacagimda lazere basladim 2 seans gittim araya yaz girince kaldi ama cilte bikac yerde kahverengi leke kaldi tekrar lazere gitmek istemiyorum .size whatshaptan foto yollamak istiyorum o sizde tedaviye baslasam o lekeler kalicak ne yapmaliyim?
  Op.Dr.Serkan Akarsu
  0542 295 52 54 e gönderebilirsiniz.Ayrıntılı fotoğraf gönderirseniz net tedavi ücretinizi de yazabiliriz.

 10. Meraba hocam kiz arkadasimin bacahinda vakiz olusmus damarlari cok genislenmis ama damarlari disarda yumruk kadar olmus emeliyata gerek duyuyormusunuz yoksa tedavimi
  Op.Dr.Eren Anğ
  Tüm varisler ameliyatsız tedavi edilebiliyor, ameliyat artık büyük oranda terk edildi

 11. Merhabalar benimde varislerim cilt üzerinde kıvrımlı bir şekilde bariz belli fakat en çok şikayeti akşam olunca ayaklarımda yanmalar kramp şeklinde ağrı oluyor antalyadan geleceğim bir günde işlemlerim bitermi. Saygılarımla
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba, bacağınızdaki varislerin fotoğrafını bize gönderin size tedavi süresi ve yöntemi ile ilgili detaylı bilgi verelim.
  WhatsApp:0 505 119 3690

 12. eşim kalp kapagı ameliyatı oldu komadin kulanıyor varizlerinden çok şikayetci onada aynı yöntem uygulanabiliniyormu şimdiden teşekurler
  Op.Dr.Serkan Akarsu
  Merhaba,eşinizin coumadin kullanıyor olması köpük skleroterapi tedavisi için bir engel değildir.

 13. Mrb hocam bende varisten çok sikintiliyim fazla damarlar disarda deyil deri altinda cok morluklar var diz kapaklarin arkasida çok şiş yumruk gibi vede çok kaşinti ateş var çok bakildim sonuç alamadim siz nasil bir tedavi önerirsiniz vede almanya sigortaliyim geçerlimi acaba çok pahaliyami mal olur şimdiden tşk
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Eylül hanım;kliniğimizde varis tedavisi 22 yıldan beri başarı ile yapılmaktadır.Umarım sizede faydalı olabiliriz.

 14. Merhaba hocam benimde ayaklarım ince vede kalın varislerim oluşmakta bende tedavi yaptırmak istiyorum ama fakat ben ev isinde çalışıyorum sonradan tekrar varislerim Emel gelse diye koruma var beter olsa diye bacakları git gide kılcal damardan doluyor bide vücudumuzda ince damarlar oluşmaya basladi
  Op.Dr.Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba, kliniğimizde bacağınızdaki ince ve kalın tüm varislerinizi ameliyatsız yöntemlerle(köpük skleroterapi+laser+radyofrekans) tedavi ederiz.Tedavi edilen variköz damar tekrar oluşmaz ancak bacağınızın çeşitli yerlerinden tekrar başka damarlardan varis oluşabilir.Buyrun kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 15. Benim bir bacagıma ameliyat dedi devlet hastanesinde. Diğerine ilaç veririz dedi. Bameliyat dediği bacagım 6yıl önce de ameliyat olmuitum yine aynı dahada beter kalın damar varisi oldu. Ve ikiside kılcal damar varisi baya yerinde var aşırı kaşınıyor. Ben şimdi ameliyat olmasam ikiside aynı tedavi şekliyle olurmu özelde. Yoksa birine lazer diğerine farklımı olcak
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde tüm varislerinizi ameliyatsız ve ayaktan 3-5 günde tedavi yapabiliriz.Tedavi sürecinde ve tedavi sonrasında işinizden ve günlük yaşantınızdan geri kalmayacaksınız.

 16. Merhaba hocam annemin bacaklarında ince damar şeklinde varisler var bazıları ilerlemiş durumda nası bi tedavi uygulanması gerekio
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizde ince yada kalın tüm varislerin tedavisi yapılmaktadır.Köpük+skleroterapi+radiofrekans yada laser uygulanarak annenizin tüm varislerini yok edebiliriz.

 17. Mustafa hocam slm lar bugun geldigimde konuştuk varisler alakalı uglamaları ama bana yardımcı olmadınız fiyat konusunda benim anlayamadıgım 400 ila 4000 arası diyonuz ama direk 4000 deyip kesdirdiniz ve benim tek bacak peki iki bacakta olanlara fiyat ne hocam hastalıgın tedavi pazarlıgını yapıyoruz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varisin tedavi ücretini belirlerken;varisin iki yada tek bacakta olmasının bir önemi yoktur.Varisin evresi ve verilecek emek belirleyicidir.

 18. Merhabalar
  Ban ev işinda çalişdiyim için ayaklarimda çok varislarim oluşdu once kilcal damardi şimdi genişlamaya başladi ameliyatmi ne yaptirmaliyim şimdi.yoksa başka tedavımı yapilmalıdır. ameliyattan. 5 sene sonra yine varislar tekrar çıkıyormuş bu doğrumudur.teşekkurlar.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde ameliyatsız (köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser) tedavi yöntemleri ile 3-4 seansta (3-4 günde) bacaklarını garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 19. Merhabalar. Ben 28 yaşındayım ve bacaklarımın arka bölgelerinde gözle görülebilir şekilde varisler bulunmaktadır. Yaklaşık 1 haftadır sol alt bacağımın ön kısmında uyuşma olmaktadır. Bunun için varis tedavisi mi önceliğim olmalıdır ?
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Uyuşmanın sebebi varis olamaz.Ancak kliniğimize gelirseniz varisleriniz için muayene eder gereğini size anlatırız.

 20. Merhabalar burun kemigimin ustunde kilcal damar catlamasi var gecen ay gecmisti fakat tekrarladi fucicort krem kullaniyorum ama fayda etmiyor ne onerirsiniz
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde radiofrekans+laser le tedavi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir