Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlığı ve uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmekte; 1000 ile 8000 TL arasında arasında değişmektedir.

Size özel ücreti öğrenmek ister misiniz? Bunun için iki farklı seçeneğiniz olduğunu belirtmek istiyorum. İlk seçenek olarak, aşağıda yer alan WhatsApp butonunu kullanabilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları

Öncesinde varislerinizi yakından gösteren resimler çekmelisiniz. Çektiğiniz resimleri WhatsApp uygulaması ile doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız resimleri inceleyerek size ücretiniz ve uygulanması muhtemel tedavi ile ilgili bilgi verecektir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanmak İster misiniz?

Varis tedavi fiyatlarını öğrenebileceğiniz bir diğer seçenek ise ücretsiz varis muayenesi hizmeti olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri bekliyor.

Size uygun gün (Hafta içi ve Cumartesi) ve saate randevu oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ücretsiz muayene sonrasında, hastalığınız hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ve ücret bilginizi öğrenebilirsiniz. Onay vermeniz halinde tedaviye başlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece IDEA Klinik için geçerlidir. Diğer hastane, klinik ve doktorların varis tedavi fiyatları farklı olabilir.

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kalp ve damar cerrahisi uzmanları, tedavi fiyatlarını tespit ederken; varislerin yapısı, yaygınlığı, uygulamayı düşündüğü tedavi yöntemi ile hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. Şimdi bu 4 hususu detaylandırmak istiyorum. (1).

1) Hastalığın Yapısı

Varis tipleri, tedavi fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın yapısı olarak da tabir ettiğimiz varis tipleri: kılcal damar, retiküler (orta boy) ve kalın varisler olarak da bilinen (varikoz ven) şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır. (2).

Varis tipleri

Hastalarda bunlardan bir ya da birden fazlası aynı anda görülebilir. Kılcal damar (spider veins) tedavisi en kolayı olup, tedavi ücretleri en ekonomik olandır. Lazer, radyofrekans, köpük ve skleroterapi yöntemi ile tedavisi mümkündür. (3).

Varis tipleri yanı sıra hastalığın kronikleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan değişiklerde göz önünde bulundurulur. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olan hastalar, venöz ülser şikayeti ile gelmektedir. Bu hastalarda öncelikle varis ülseri tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında varis tedavisine geçilir. (4).

2) Varislerin Yaygınlığı

Varis tedavi fiyatlarının belirlenmesinde hastalığın yaygınlığı da önemli rol oynamaktadır. A kişisinde hastalık 2-3 cm’lik dar bir alanı etkilerken, B kişisinde ise her iki bacağı kaplayan geniş bir yapıda olabilir. Bu nedenle fiziki muayene yanı sıra Doppler Ultrason ile görüntüleme yapılmaktadır.

Varis hastalığı bacağı kaplayabilir.

3) Uygulanacak Tedavi Yöntemi

Fiyatların artması ya da ekonomik oluşunu belirleyen bir diğer etken ise uygulanacak varis tedavi yöntemi olmaktadır. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olarak kabul edilen lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma yöntemi daha ekonomik şekilde yapılmaktadır. (5).

Varis tedavi yöntemleri

Varis ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyathane, genel anestezi ve hastanede yatmaya gerek olmasından kaynaklıdır. (6).

4) Hastanın SGK Güvencesi

SGK güvencesi olan hastaların, tedavi ücretleri %50 indirimli olduğunu belirtmek istiyorum.

REFERANSLAR

1. Coşkun, O. (2020, 21 Kasım). Varis Hastalığı (Venöz Yetmezlik) Belirtileri, Nedenleri ve Teşhisi. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-venoz-yetmezlik.html

2. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation, 130(7), 582-587.

3. Weiss, R. (2018). Varicose veins and spider veins.

4. Eklöf, B., Rutherford, R. B., Bergan, J. J., Carpentier, P. H., Gloviczki, P., Kistner, R. L., … & Perrin, M. (2004). Revision of the CEAP classification for chronic venous disorders: consensus statement. Journal of vascular surgery, 40(6), 1248-1252.

5. Gövercin, M. (2020 1 Aralık). Varis Hastalığı, Nedenleri, Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi. Erişim adresi: https://hastaliklar.medium.com/varis-hastaligi-nedenleri-belirtileri-teshis-ve-tedavisi-8b0f4ca60a69

6. KÖKSAL, C., DEMİRBAŞ, M. Y., & KOCAMAZ, Ö. (2009). Venöz Yetersizlik Tedavisinde Endovenöz Tedaviler ve Klasik Cerrahi Yöntemlerle Karşılaştırılması. Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi-Özel Konular, 2(2), 50-54.

213 Yorum

 1. Hocam bende varkosel var amelyatsiz tedavisi olurmu

 2. Merhaba benim yaklasik 2 aydir alt bacaklarimda sisme ve yanma renk degisikligi ve aci hissi mevcut het gittigim doktor cilt enfeksiyonu dedi oyaladi beni en son sag bacagimda yuvarlak morluk yara olmaya baslayinca kalp damar cerrahisine gittim doplerr sonucu damar genislemesi oldugu ve varis ameliyati olmam gerektigiydi. Sormak istedigim ameliyat sonrasi yaralarim kendiliginden iyilesir sikayetlerim bitermi yaram acik degil henuz ameliyat sonrasi acilirmi bu durum beni korkutuyor. Beni bilgilendirir yardim ederseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

  • Biz bu tür durumları ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz. yapıştırma tedavisi, köpük tedavisi bu ameliyatsız tedaviler dendir dopler ultrasonografi sonucunuzu bize gönderirseniz veya ücretsiz muayene için randevu alırsanız değerlendirebiliriz Geçmiş olsun
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 3. Hocam merhaba,
  8 senedir varis problemi yasiyorum toplardamar varisi var boyum 109cm kilom 130 tedavi gormeden kilo veilmeli mi

  • kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.kilolu olmanız tedaviye engel değil
   Op.Dr.Nihat Aydın

 4. Mrb hocam ben de damar genişlemesi var bacaklarım yanıyor sürekli yanıyor yanı bu tam olarak varismi size bı kaç fotoğraf atsam tam olarak nedir

 5. Merhabalar bacaklardaki varis yanma yapar mı? Bende ciddi bir şekilde yanmalar var.

 6. merhaba 43 yasında bayanım.kadın doğum uzmanım iç varis var dedi kalp damara yönlendirdi.kalp kapağımda da üfürme teşhisi koyulmustu 10 sene kadar önce.şeker kolestrol yok kilom da 66 estetikten çok bacaklarımda ve zaman zaman özel bölgemdeki ağrılardan endişe duyuyorum.ileride farklı sonuçlara yol açmadan tedavi olmak istiyorum.doktorun verdiği damar açıcı ilacı 3 ay kullandım şimdide solgar ın gotu cola diye bitkisel bir ilacı var onu kullanıyorum.fakat kesin çözüm bulabilirsem sevinirim.elimdeki sonuçları size ulaştırsam bir yol gösteririmisiniz.adana da oturuyorum.köpük tedavisi ne kadar etkili.

  • sadece köpük tedavisi değil ameliyatsız tüm tedavi yöntemlerine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yada görsellerinizi GSM: 0542 231 28 23 nolu telefona gönderirseniz değerlendirebiliriz
   Prof.Dr.H.Berat Cihan

 7. hocam göz altlarımda damarlar gözüküyo sağ gözümdeki mavi belirgin sol gözümde ise hafif kılcal damar şeklinde tedavisi var mıdır

 8. Merhabalar
  Sol bacağımda varis teşhisiyle köpük tedavisine başladık ama asıl varise ve ağrıya neden olan ana damarın mutlaka ameliyat ile çıkarılması gerektiğini düşünüyor doktorum.Venöz yetmezliğine sebeb olan damar çok derinde olduğu için köpük yöntemiyle tedavisinin mümkün olmadığı söyleniyor.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?Mutlaka ameliyat olmam gerekiyor mu?
  Teşekkürler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük konusunda tecrübeli bir uzman derindekileri de kolaylıkla tedavi edebilir. Size yakın şubemize gelirseniz sorununuzu ameliyatsız çözebiliriz.

 9. Mustafa Sinan Saydan rumuz mersinli

  İyi günler hocam ben 53 yaşında 2012 yılında v o bezlerinden ameliyat oldum sağ ayaktan iyileşti fakat daha sonra ilk önce sol ayak bileğinde bir yıldır çekiyorum sol ayakta muayene ettiler venöz yetmezligi olmadığını söylediler yara tüm ayak bileğini arkasını kapladı ve surekli iltihap akmakta pek kronik venöz yetmezliğine bağlı bir hastalık gibi görünmemektedir sağ ayak bileğinde ise 4cm me 2,,5cm derinliği ise 2mm kadar ara ara yara üzerinde siyah kabukla beraber iltihspta. Oluşmakta size daha her iki ayağında fotoğraflarını göndereceğim ücret belirlemenin için şimdi bu anlattıklarından yolla çıkara kk az da olsa sanırım bir teşhis koyabilirsinsiniz ilginize şimdiden teşekkür ederim ,ben Mersin’de yaşamakta olup yeşil kartliyim
  Op dr Nihat Aydın
  Venöz yetmezliğe bağlı olması beklenir çünkü diğer yara sebepleri diabet ve atar damar tıkanıklğı yaraları çok farklıdır

 10. Her ik ayağımda da varıs yarası var bu konuda yardımcı olabilir misiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimize gelirseniz gereken yapılır. Varis yarası konusunda yeterli donanıma sahibiz

 11. Merhaba 2014 ağustos ayında Bakırköy devlet hastanesinde varis ameliyatı oldum. Bir hafta sonra bacağımda şişti (sol). Pıhtı atması olmuş,serum verildi ve şişliğin çoğu indi. Ardından ilk bir hafta iğne üç ay comadin kullandım. Comadinden sonra xarelto kullanmaya başladım. 2015 mart ayında bacak anjiyosu (benim ayağımı zor kullanıyorum şikayetim üzerine) yapıldı. 2016 aralık ayında dopler sonucuna göre (böyle devam ederse dedi doktor) xarelto kullanımına son verecekler. Ama varıis şikayetim devam ediyor, birde bacaklarımda ben şeklinde kahverengi lekeler oluşmaya başladı. devlet hastanesi olduğu için düzenli doktor takibi olamıyor,nasıl bir tedavi mümkündür ve tedavi için size başvurabilirmiyim. Ayrıca sgk dan yararlanabilirmiyim.Teşekkürle
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizden size yakın olana gelirseniz gereken yapılır, varislerinizi tedavi edebiliriz. SGK indiriminden yararlanabilirsiniz.

 12. Merhaba
  Hastalığım hakkinda fotoğrafları gonderecek linke ulaşamadım linki gmaile atar misiniz
  Teşekküler…

 13. malatyadayım. hastanede varis teşhisi konuldu. sgk yok yeşıl kart var. özellikle geceleri bacaklarda ağrı var. huysuz bacak sendromu da dediler. tedavi konusunda nasıl yardımcı olursunuz.
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Size yakın şubemize gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.

 14. Merhaba Hocam benim her iki ayak bileginde varisten dolayı uzun süre kapanmayan yaralar var tedavisi mümkünmü acaba
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Evet PRP ile tedavi ediyoruz

 15. Merhaba hocam benimde diz kapağimin alt kısmında damarda şişme var misket büyüklüğünde ve galiba git gide büyüyor doktora gittim varıs corabini kullanmam gerektiğini söyledi varıs corabi bi faydası var mı ?varıs corabi nin varıs ne faydası olur yardimci olsanız sevinirim şimdiden tesekkkurler….
  Op Dr Nihat Aydın
  Çorap varsa sızlama ağrı gibi şikayetleri azaltabilir ama iyileştirme hatta ilerlemesini yavaşlatsa da engellemez. Ameliyatsız yöntemlerle dakikalar içinde tedavi edebiliyoruz ve işinize ara vermeniz gerekmiyor.

 16. Meraba hocam kiz arkadasimin bacahinda vakiz olusmus damarlari cok genislenmis ama damarlari disarda yumruk kadar olmus emeliyata gerek duyuyormusunuz yoksa tedavimi
  Op.Dr.Eren Anğ
  Tüm varisler ameliyatsız tedavi edilebiliyor, ameliyat artık büyük oranda terk edildi

 17. Merhabalar benimde varislerim cilt üzerinde kıvrımlı bir şekilde bariz belli fakat en çok şikayeti akşam olunca ayaklarımda yanmalar kramp şeklinde ağrı oluyor antalyadan geleceğim bir günde işlemlerim bitermi. Saygılarımla
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba, bacağınızdaki varislerin fotoğrafını bize gönderin size tedavi süresi ve yöntemi ile ilgili detaylı bilgi verelim.
  WhatsApp:0 505 119 3690

 18. Mrb hocam bende varisten çok sikintiliyim fazla damarlar disarda deyil deri altinda cok morluklar var diz kapaklarin arkasida çok şiş yumruk gibi vede çok kaşinti ateş var çok bakildim sonuç alamadim siz nasil bir tedavi önerirsiniz vede almanya sigortaliyim geçerlimi acaba çok pahaliyami mal olur şimdiden tşk
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Eylül hanım;kliniğimizde varis tedavisi 22 yıldan beri başarı ile yapılmaktadır.Umarım sizede faydalı olabiliriz.

 19. Merhaba hocam benimde ayaklarım ince vede kalın varislerim oluşmakta bende tedavi yaptırmak istiyorum ama fakat ben ev isinde çalışıyorum sonradan tekrar varislerim Emel gelse diye koruma var beter olsa diye bacakları git gide kılcal damardan doluyor bide vücudumuzda ince damarlar oluşmaya basladi
  Op.Dr.Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba, kliniğimizde bacağınızdaki ince ve kalın tüm varislerinizi ameliyatsız yöntemlerle(köpük skleroterapi+laser+radyofrekans) tedavi ederiz.Tedavi edilen variköz damar tekrar oluşmaz ancak bacağınızın çeşitli yerlerinden tekrar başka damarlardan varis oluşabilir.Buyrun kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 20. Benim bir bacagıma ameliyat dedi devlet hastanesinde. Diğerine ilaç veririz dedi. Bameliyat dediği bacagım 6yıl önce de ameliyat olmuitum yine aynı dahada beter kalın damar varisi oldu. Ve ikiside kılcal damar varisi baya yerinde var aşırı kaşınıyor. Ben şimdi ameliyat olmasam ikiside aynı tedavi şekliyle olurmu özelde. Yoksa birine lazer diğerine farklımı olcak
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde tüm varislerinizi ameliyatsız ve ayaktan 3-5 günde tedavi yapabiliriz.Tedavi sürecinde ve tedavi sonrasında işinizden ve günlük yaşantınızdan geri kalmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir