Klinik Bilgileri

Türkiye genelinde 6 farklı klinik ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Sağlık alanında  bir çok başarı ve yeniliğe imza atan kurum ameliyatsız yöntemlerle 10 dakikada uygulanan tedaviler yanı sıra tüm hastalara uyguladığı ücretsiz muayene imkanı ile gündem olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin En Büyük 4 Şehrinde
Alanında deneyimli kalp damar cerrah uzmanlarının görev yaptığı IDEA Klinik 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da size en yakın noktada yer almaktadır.

Varis Tedavi Merkezi

BAKIRKÖY
Yeni yapılanma ile artık Bakırköy ilçe merkezinde yakın noktada olma kararı alınmıştır. Yer olarak Bakırköy PTT karşısında olup, aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 Erçetin İş Merkezi Bakırköy
0212 572 72 65
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0542 621 0888

KADIKÖY
İstanbul’un Anadolu yakasında yaşayanların için ulaşımı oldukça kolay bir noktada Bağdat Caddesi üzerinde yer almaktadır. Detaylı bilgi için aşağıdaki adres ve iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
Bağdat Caddesi No: 310 Kat:1 No:1 / Kadıköy
0216 357 00 02
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0542 231 2823

ŞİŞLİ
Avrupa yakasında 2 klinik ile hizmet veren IDEA Klinik aynı zamanda İstanbul’un ünlü semtlerinden biri olan Nişantaşın’da bulunmaktadır.
Halaskargazi Caddesi No:145 Kat:5 Nişantaşı Şişli
0212 247 10 04
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0532 463 96 82

ANKARA
İstanbul dışında ilk kliniğini başkentimiz Ankara’da açan IDEA Ankara kliniğinde yine SGK’lı hastalara hizmet verilmektete olup, muayene işlemlerinde her hangi bir ücret alınmamaktadır. Görev yapan hekim olarak kalp damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Nihat AYDIN’ı seçebilirsiniz.
Atatürk Bulvarı No: 81/4 Kızılay
0312 431 75 47
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0532 350 2587

İZMİR
Bir diğer sağlık merkezimiz Ege Bölgesinin incisi İzmir’de hasta kabulüne başlamış olup, bir çok yerden ulaşımı oldukça kolay olan bir ilçe Konak’ta hizmet vermektedir. Ameliyatsız varis tedavisi yanı sıra bebeklerde doğum sonrası sık görülen hemanjiom tedaviside yapılmaktadır.
Atatürk Caddesi No: 174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak
0232 422 10 06
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0542 295 52 54

BURSA
Son olarak Bursa’da hasta kabul etmeye başlayan Idea Bursa kliniği Nilüfer ilçesinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarında yer almaktadır.
FSM Bulvarı İlknur Sokak No:3 Nilüfer
0224 247 10 06
Whatsapp ile fotoğraf gönderip net ücret alabileceğiniz telefon numaraları 0532 152 26 75

SGK’lı Hastalara Hizmet Veriyoruz
Tüm insanlara sağlık imkanı sağlama eğiliminde olan IDEA Klinik bu kapsamda herhangi bir ayrım yapmadan tüm hastaları kabul etmektedir. Detaylarını aşağıda göreceğiniz ücretsiz muayene yanı sıra SGK mensubu hastalara tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

Muayene Ücreti yok
Özel sağlık merkezlerinde çokta alışkın olmadığınız bir durum ücretsiz muayene uygulaması Idea Klinin tüm hekimlerince uygulanmaktadır. Doktorlarımızla görüşmek, hastalığın teşhisi ve tedavi bilgileri öğrenmek için size en yakın kliniğimize randevu alarak gelmeniz yeterli olacaktır.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri Uygulanıyor!
Milyonlarca insan ameliyat, narkoz, hastanede yatma ve iş gücü kaybı korkusu ile tedavi olmaktan kaçınıyorlar. Oysaki biz  doktorlarımız 10 yıldır hiç bir ameliyat uygulamadı. Çünkü tüm varislerde sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşma imkanı sunan Lazer, Radyofrekans, Köpük ve Skleroterapi gibi yöntemler uyguluyoruz.

Bacak Yaraları (Varis Ülseri) Tedavisi Yapılıyor
Damar genişlemesi hastalarının en sık sorduğu sorulardan biri tedavi olmazsam ne olur? öncelikle ağrı, kramp gibi şikayetler artar, devamında ise damarlarda çatlamaya bağlı olarak iyileşmesi güç bacak yaraları ortaya çıkmaktadır. Varis ülseri dediğimiz bu durumun tedavisi bugüne kadar uzun süren oksijen uygulaması ile yapılmış olup, IDEA kliniklerinde ise hastadan alınan kan PRP teknolojisi ile kullanılmaktadır. Böylece öncelikle ortaya çıkan yara daha sonrasında ise bacağın çürümesine neden olan genişlemiş damar tedavi edilmektedir.

Hemanjiom Tedavileri Yapılmaktadır
Bebeklerde doğuştan olan bir hastalık Hemanjiom yada halk arasında bilinen adı ile damar beni tedavisi doktorların genelde uzak durduğu bir durumdur. İlk olarak IDEA Klinik Bakırköy kliniğinde başladığımız damar beni tedavisi şimdi İzmir kliniğinde de yapılmaktadır. Aynı şekilde Karaciğer Hemanjiomu tedavisi ise Nişantaşı kliniğinde Doç. Dr. Selim Sarı tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca Makat Hastalıkları Teşhis ve Tedavisi Yapılıyor
Sitemizin yayın alanı damarsal hastalıklar olması nedeniyle biz idea klinik varis yönünü ortaya koyduk, tabii ki hizmet alanı sadece kalp damar cerrahi ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda toplumun en önemli sıkıntılarından biri olan Proctoloji (Makat Hastalıkları) teşhis ve tedavisi gerçekleştirmektedir.

Hemoroid, Kıl Dönmesi, Anal Fissur, Kondilom
Özellikle ergenlik sonrası sıkça görmeye alışkın olduğumuz basur tedavisi için lazer, RBL ve THD yöntemleri uygulanırken, kıl dönmesi için en yenilikçi uygulama olan ve Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilmiş olan Mikro Sinüsektomi uygulanmaktadır. Makat çatlağı tedavilerinde ise sadece 1 dakikada yapılan Botoks yöntemi uygulanıyor.

Kanserleşme Riski Bulunan Benleri Aldırın
Genel cerrahi alanında da sağlık imkanı sağlayan doktorlarımız aynı zamanda kanserleşme riski bulunan benlerinizi neredeyse iz kalmayacak düzeyde almaktadır. Bunun için yüzeysel benlerde lazer diğerlerinde ise Radyofrekans ve Elektrokoter uygulanmaktadır.

Randevu Almayı Unutmayın
Sizlere daha iyi imkanları sağlayabilmek için tüm kliniklerimizde randevulu hizmet verilmektedir. Yukarıda yer alan adres ve iletişim bilgileri kısmından size en yakın kliniği yada muayene / tedavi olmak istediğiniz hekimin görev yaptığı kliniği arayarak size en uygun tarih ve saate randevunuzu hasta danışmanlarımız ile konuşarak oluşturabilirsiniz.

25 Yorum

 1. Merhabalar hocam . Vajinal varislerin ilerlememe göstermemesi için ne yapılmalıdır.

 2. Kılcal damar tedavisi ücretlerini öğrenebilirmiiyim bacak bölgesi için

  • merhaba muayene olmalısınız net tedavi ücreti için dilerseniz 05426210888 nolu hattan ulaşabilirsiniz detaylı bilgi için

 3. Doktor bey mrb benim damar kalınlalması olarak değilde mor olarak leke gini bağacımın arka kısımlarında çıktı tedavi olarak hangi yöntemi önerirsiniz

 4. Varis ülser başlangıcı var benim tedavi süresi ve ücreti hakkında bilgi verir misiniz teşekkür ker kolay gelsin

 5. Hocam merhaba . 8 yildir kilcal damar varislerim var her iki bacagimda da. Köpük tedavisi oldum 2 kez. Dopler çekildiğinde ana damarlarimda genisleme oldugu soylenildi. Lazer ile daraltacagiz dedi dr um. Bu tedaviden sonra ödem sikayetim gececek mi. Ya da tekrar ana damar genislemesi yasayacak miyim. Yani kesin cozum mu lazer ile tedavi. Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.
  Op Dr Orhan Coşkun
  Kesin çözümdür ancak nasıl çürük dişin çekilmesi diğer dişlerin çürümesini engellemiyorsa yeni damarlar genişleyebilir ama doğru yöntem seçilirse tekrar ihtimali çok düşüktür.

 6. Kolay gelsin benim her iki bacagimda da varislerim var tedavi olmak istiyorum fakat tedaviden sonra tekrarlarmi bu soru işareti bırakıyor bende ayrıca biraz araştırdım kasıklarda ki kapakçıklar tedavi edilmediği sürece varis kendini tekrarlarmis bunun tedavisi mümkün müdür acaba
  Op Dr Nihat Aydın
  Kapakçık onarılmaz, kapakçığı bozuk olan damar yok edilri böylece varis tedavi edilmiş tekrar ihtimali azaltılmış olur. Doğru yontamda tekrarbaşka varislerin çıkma ihtimali düşüktür.

 7. Bebegim 2haftalıkken alerjisi var diye eumavete kortizonlu krem kullandık fakat kremden sonra yüzünde tüyler ve kılcal damarlar oluştu tedavisi varmı suan 3aylık İstanbulda hangi surenin bakar zararsız bir tedavi yöntemi varmı korkuyorum artık kremden canım yandı ne olur yardımcı olun cok üzülüyorum gecmiyor
  Op Dr Eren Anğ
  3 aylıksa paniklemeyin büyük ihtimalle büyüdükçe geriler

 8. merhaba bende venöz yetmezliği var Dr. bana ameliyat olman lazım dedi damarı almak gerekiyormuş, 4 sene önce demişti. ben ameliyat olmak istemedim öle çok ağrım yok görsel olarak beni rahatsız ediyor sadece, diz kapağının arkasında başladı ilk önce doğum yapınca arttı ameliyatsız tedavi edilebilirmiyim teşekkürler
  Op.Dr.Eren ANĞ
  IDEA kliniklerinde varisleriniz ameliyatsız olarak (köpük+skleroterapi+radiofrekans+laserle) garantili olarak tedavi edilir.

 9. Hocam 2 senedir bacaklarımda iç valiz var devlet ameliyat dedi.özele gittim yapacağımız bişey yok dedi sadece görüntüyü düzelte biliriz dedi sadece sol tarafımda az şişlik var.sagdada 2 tane morluk var küçük. Doktor dopler sonucu içininde içinde sorun var dogum dan oluşmuş.moralim görüntüden dolayı bozuk.doktor valiz çorabı giy 1 sonra gel lazer tedavisi yapalım dedi görüntü için.ama ben istiyorum ki bidaha hiç çıkmasın istiyorum
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde hem iç hemde dışardaki varislerinizden ameliyatsız kurtulabilirsiniz.

 10. Slm bu gün abse boşaltılma işlemi yapıldı hastanede,sonrasında yapmam gerekenlerle ilgili herhangi bisey söylenmedi pansuman yapmam gerekirmi gerekirse ne kadar süre yaptırmam gerekir kontrole gitmem gerekirmi.ve ağrılı bi sekilde boşaltma işlemi gerçekleştirdiler bu kadar ağrılımı oluyo teşekkürler..cefaks antibiyotik yazıldı.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Pansman yapman gerekir.Verilen antibiyotiği kullanınız.Abse bölgesi biraz hassastır.Ağrı olabilir.Geçmiş olsun.

 11. Merhaba,bacaklarımda varis sorunum var ,şuan kılcal damarlarda çıkmaya başladı,daha önce kalp damar cerrahisine gittim fakat behçet hastası olduğum için sadece ilaç tedavisi uygulandı,ameliyatsız yönteminizle bu sorunumdan kurtulmam mümkünmü.Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, kılcal varislerinize skleroterapi tedavisi uygulanabilir.Daha önce yapılmış tetkiklerinizle beraber buyrun kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),size en uygun tedaviyi düzenleyelim.

 12. İyi günler, ellerimde çok belirgin damarlar var. Özellikle de sıcak ortamlarda çok belli oluyor ve insanların dikkatini çekiyor. Bu damarlardan kurtulabilir miyim? Sağlık açısından bu damarlardan kurtulmanın bir sakıncası olur mu? Ankara şubenizde bu işlemi yapıyor musunuz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, ellerdeki uygun damarlara da sağlık problemi oluşturmayacak şekilde skleroterapi uyguluyoruz.Öncelikle kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi planlayalım.Ankara şubemizde de uygulama yapılmaktadır.
  Detaylı bilgi almak için şubemizi arayabilirsiniz. Ankara tlf. no:0 312 434 37 00,
  Gsm:0 505 119 36 90

 13. Merhaba hocam,hamileyim 32 haftalık,ve varislerim sağ bacağımda çok yoğun.ayakta durmak 10 dakikada. Sonra ağrı yapıyor,görüntü de baya kötü.gelsem yapılAbilecek birşey var midir su an için.ya da ne kadar ilerlese de hamileyim diye bisey yapılamaz mi.tsk ler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavinizi ancak doğumdan sonra yapabiliriz.Bu arada doğuma kadar varis çorabı kullanınız.

 14. Merhaba el üstündeki kabarık damarlara birşey yapllabilir mi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  El üstündeki damarlar hastalık değildir.Ancak sizi psikolojik olarak rahatsız ediyorsa yok ediyoruz.

 15. merhaba hocam;
  benim annemin bacaklarında kalın varisler var ve ağrı yapıyormuş. bu ameliyat bir kerede mi oluyor yoksa birkaç seans mı gerekiyor ? Şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizde varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz.Ancak 5-6 seans (5-6 gün) gerekebilir.

 16. Hocam prp uygulamasının videosunu izledim ordaki hasta baygın değildi ama uygulama yapılırken uyuşturma falan yapiliyomu bi de o uygulanan arkadaşın tedavisi kaç seans sürdü acaba
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Gerektiğinde lokal anestezi yapılıyor.Ancak çoğu zaman gerekmiyor.Genellikle yaranın durumuna göre bir ay içinde iyileşiyor.

 17. Merhabalar hocam benim bacagimda alt venöz yetmezliği var ve bacağının iç kısmında yara oluştu bununla ilgili nasıl bi tedavi uyguluyisunuz ve normal hayata ne zaman donebiliyoruz hocam bana bi cevap verirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis ülserlerinde PRP tedavisi uygulamaktayız.Süre konusunda ancak sizi gördükten sonra bilgi verebiliriz.

 18. Bacaklarimdaki kılcal var isler için size gelmek istiyorum .AGRILARIM NEDENIYLE.Sakarya dan geleceğim Gün içinde hem tedavi olup hem geri donebilirmiyim Birde tedavi ücreti aşağı yukarı ne kadar tutar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Geldiğiniz gün tedavi olup dönebilirsiniz.Ancak tedaviniz tek seansta bitmeyebilir.Kliniğimizde tedavi ücretleri varisin yoğunluğuna göre 400-8000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 19. Geçtiğimiz hafta sayfanızda yer alan form aracılıyla size fotoğraflar, yolladım, nerede varis var hepsini açıkladım, e mail adresimi verdim. Fiyatlar hakkında bilgi rica ediyorum. Kadıkoy yakasını tercih ediyorum. Lütfen abna fiyatlar hakkında yanıt yollayın..
  Op. Dr. Orhan Coşkun(IDEA Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı)
  Merhaba,bize fotoğraflarınız ulaşmadı.Bacaklarınızın iyi çekilmiş fotoğrafını tekar WhatsApp numaramıza gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.WhatsApp Kadıköy şubemiz: 0542 231 28 23

 20. Makat girisinde kucuk bir catlagim vat bir haftadir hametan krem ve anestol pomad karisimi kullaniyorum iyilesme var fakat tam gecmedi doktor bey baska ilac onerebilormi tesekkurler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makatta çatlak var ise kabız kalmayın. Bol sebze meyve yiyin.Bol su için.Sıcak suya otı,urun. ilaç görmeden tavsiye etmiyoruz.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Geçmiş olsun.Sağlıklı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir