Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlığı ve uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmekte; 1000 ile 8000 TL arasında arasında değişmektedir.

Size özel ücreti öğrenmek ister misiniz? Bunun için iki farklı seçeneğiniz olduğunu belirtmek istiyorum. İlk seçenek olarak, aşağıda yer alan WhatsApp butonunu kullanabilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları

Öncesinde varislerinizi yakından gösteren resimler çekmelisiniz. Çektiğiniz resimleri WhatsApp uygulaması ile doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız resimleri inceleyerek size ücretiniz ve uygulanması muhtemel tedavi ile ilgili bilgi verecektir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanmak İster misiniz?

Varis tedavi fiyatlarını öğrenebileceğiniz bir diğer seçenek ise ücretsiz varis muayenesi hizmeti olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri bekliyor.

Size uygun gün (Hafta içi ve Cumartesi) ve saate randevu oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ücretsiz muayene sonrasında, hastalığınız hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ve ücret bilginizi öğrenebilirsiniz. Onay vermeniz halinde tedaviye başlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece IDEA Klinik için geçerlidir. Diğer hastane, klinik ve doktorların varis tedavi fiyatları farklı olabilir.

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kalp ve damar cerrahisi uzmanları, tedavi fiyatlarını tespit ederken; varislerin yapısı, yaygınlığı, uygulamayı düşündüğü tedavi yöntemi ile hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. Şimdi bu 4 hususu detaylandırmak istiyorum. (1).

1) Hastalığın Yapısı

Varis tipleri, tedavi fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın yapısı olarak da tabir ettiğimiz varis tipleri: kılcal damar, retiküler (orta boy) ve kalın varisler olarak da bilinen (varikoz ven) şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır. (2).

Varis tipleri

Hastalarda bunlardan bir ya da birden fazlası aynı anda görülebilir. Kılcal damar (spider veins) tedavisi en kolayı olup, tedavi ücretleri en ekonomik olandır. Lazer, radyofrekans, köpük ve skleroterapi yöntemi ile tedavisi mümkündür. (3).

Varis tipleri yanı sıra hastalığın kronikleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan değişiklerde göz önünde bulundurulur. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olan hastalar, venöz ülser şikayeti ile gelmektedir. Bu hastalarda öncelikle varis ülseri tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında varis tedavisine geçilir. (4).

2) Varislerin Yaygınlığı

Varis tedavi fiyatlarının belirlenmesinde hastalığın yaygınlığı da önemli rol oynamaktadır. A kişisinde hastalık 2-3 cm’lik dar bir alanı etkilerken, B kişisinde ise her iki bacağı kaplayan geniş bir yapıda olabilir. Bu nedenle fiziki muayene yanı sıra Doppler Ultrason ile görüntüleme yapılmaktadır.

Varis hastalığı bacağı kaplayabilir.

3) Uygulanacak Tedavi Yöntemi

Fiyatların artması ya da ekonomik oluşunu belirleyen bir diğer etken ise uygulanacak varis tedavi yöntemi olmaktadır. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olarak kabul edilen lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma yöntemi daha ekonomik şekilde yapılmaktadır. (5).

Varis tedavi yöntemleri

Varis ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyathane, genel anestezi ve hastanede yatmaya gerek olmasından kaynaklıdır. (6).

4) Hastanın SGK Güvencesi

SGK güvencesi olan hastaların, tedavi ücretleri %50 indirimli olduğunu belirtmek istiyorum.

REFERANSLAR

1. Coşkun, O. (2020, 21 Kasım). Varis Hastalığı (Venöz Yetmezlik) Belirtileri, Nedenleri ve Teşhisi. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-venoz-yetmezlik.html

2. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation, 130(7), 582-587.

3. Weiss, R. (2018). Varicose veins and spider veins.

4. Eklöf, B., Rutherford, R. B., Bergan, J. J., Carpentier, P. H., Gloviczki, P., Kistner, R. L., … & Perrin, M. (2004). Revision of the CEAP classification for chronic venous disorders: consensus statement. Journal of vascular surgery, 40(6), 1248-1252.

5. Gövercin, M. (2020 1 Aralık). Varis Hastalığı, Nedenleri, Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi. Erişim adresi: https://hastaliklar.medium.com/varis-hastaligi-nedenleri-belirtileri-teshis-ve-tedavisi-8b0f4ca60a69

6. KÖKSAL, C., DEMİRBAŞ, M. Y., & KOCAMAZ, Ö. (2009). Venöz Yetersizlik Tedavisinde Endovenöz Tedaviler ve Klasik Cerrahi Yöntemlerle Karşılaştırılması. Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi-Özel Konular, 2(2), 50-54.

222 Yorum

 1. Mrb Varislerim çok büyüdü Ayak bileklerimde damarlar çoğaldı ssk yok Ybilgi alabilir miyim

  • Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavi için önerilerde bulunabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Bizim varis ülseri var her iki ayakta ve nereye başvursak sonuç olumsuz Hiperbarik tedavisi aldık bu yara nasil kapanir bize yardım edermisiniz

 3. Ben varis için Antalyada bir prf muayene oldum dopler çekildi yapıştırma yada laser tedavisi önerildi ama istenen meblalar çok yüksek sosyal guvencem olmasına rağmen yüksek ücret istendi Antalya’da yeriniz varmı acaba

  • Antalyada kliniğimiz yok.İstanbul a gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 4. Hocam bende varkosel var amelyatsiz tedavisi olurmu

 5. Merhaba benim yaklasik 2 aydir alt bacaklarimda sisme ve yanma renk degisikligi ve aci hissi mevcut het gittigim doktor cilt enfeksiyonu dedi oyaladi beni en son sag bacagimda yuvarlak morluk yara olmaya baslayinca kalp damar cerrahisine gittim doplerr sonucu damar genislemesi oldugu ve varis ameliyati olmam gerektigiydi. Sormak istedigim ameliyat sonrasi yaralarim kendiliginden iyilesir sikayetlerim bitermi yaram acik degil henuz ameliyat sonrasi acilirmi bu durum beni korkutuyor. Beni bilgilendirir yardim ederseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

  • Biz bu tür durumları ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz. yapıştırma tedavisi, köpük tedavisi bu ameliyatsız tedaviler dendir dopler ultrasonografi sonucunuzu bize gönderirseniz veya ücretsiz muayene için randevu alırsanız değerlendirebiliriz Geçmiş olsun
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 6. Hocam merhaba,
  8 senedir varis problemi yasiyorum toplardamar varisi var boyum 109cm kilom 130 tedavi gormeden kilo veilmeli mi

  • kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.kilolu olmanız tedaviye engel değil
   Op.Dr.Nihat Aydın

 7. Mrb hocam ben de damar genişlemesi var bacaklarım yanıyor sürekli yanıyor yanı bu tam olarak varismi size bı kaç fotoğraf atsam tam olarak nedir

 8. Merhabalar bacaklardaki varis yanma yapar mı? Bende ciddi bir şekilde yanmalar var.

 9. merhaba 43 yasında bayanım.kadın doğum uzmanım iç varis var dedi kalp damara yönlendirdi.kalp kapağımda da üfürme teşhisi koyulmustu 10 sene kadar önce.şeker kolestrol yok kilom da 66 estetikten çok bacaklarımda ve zaman zaman özel bölgemdeki ağrılardan endişe duyuyorum.ileride farklı sonuçlara yol açmadan tedavi olmak istiyorum.doktorun verdiği damar açıcı ilacı 3 ay kullandım şimdide solgar ın gotu cola diye bitkisel bir ilacı var onu kullanıyorum.fakat kesin çözüm bulabilirsem sevinirim.elimdeki sonuçları size ulaştırsam bir yol gösteririmisiniz.adana da oturuyorum.köpük tedavisi ne kadar etkili.

  • sadece köpük tedavisi değil ameliyatsız tüm tedavi yöntemlerine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yada görsellerinizi GSM: 0542 231 28 23 nolu telefona gönderirseniz değerlendirebiliriz
   Prof.Dr.H.Berat Cihan

 10. hocam göz altlarımda damarlar gözüküyo sağ gözümdeki mavi belirgin sol gözümde ise hafif kılcal damar şeklinde tedavisi var mıdır

 11. Merhabalar
  Sol bacağımda varis teşhisiyle köpük tedavisine başladık ama asıl varise ve ağrıya neden olan ana damarın mutlaka ameliyat ile çıkarılması gerektiğini düşünüyor doktorum.Venöz yetmezliğine sebeb olan damar çok derinde olduğu için köpük yöntemiyle tedavisinin mümkün olmadığı söyleniyor.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?Mutlaka ameliyat olmam gerekiyor mu?
  Teşekkürler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük konusunda tecrübeli bir uzman derindekileri de kolaylıkla tedavi edebilir. Size yakın şubemize gelirseniz sorununuzu ameliyatsız çözebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir