Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları

Damarsal hastalıklar arasında en önemli konuma sahip olan varis mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini daha önceki yazılarımızda defalarca ele aldık, öncelikle mutlaka bir kalp damar cerrahi uzmanına giderek muayene olmanız gerektiğini ele aldık.
Makaleleriyle sitemize katkı sağlayan Fleboloji uzmanlarından da kısaca söz ettik.
Önerebileceğimiz Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları
Bu sayfada sadece KVC alanına giren hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgili bilgilerini paylaşan doktorları tanıyacaksınız. Hakkında bilgileri kişisel sitelerinden alınmıştır.

Doktor Orhan Coşkun

Op. Dr. Orhan COŞKUN

İstanbul’da hizmet alabileceğiniz doktorlardan biri de Orhan Coşkun olup, 1999 yılından beri özverili bir şekilde hasta kabulüne devam etmektedir. 1968 Yılında Gaziantep’de hayata merhaba diyen Orhan bey Gazi Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapmıştır. Bir çok özel ve kamu kurumunda görev yaptıktan sonra şuan Bakırköy’de hasta kabulüne devam etmektedir. Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için 0212 572 72 65 numaralı telefondan randevu almayı unutmayın.

Op. Dr. Oğuz UĞUR

İstanbul, Kadıköy’de kalp ve damar cerrahisi uzmanı arayanlar için Op. Dr. Oğuz UĞUR önerilmektedir. 1981 Yılında, Tokat’ta dünyaya gelmiştir. Eğitim sürecine bakacak olursak, Bursa Cumhuriyet Lisesinden mezun olduktan sonra; tıp eğitimini “İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde” (1998-2005) tamamlamıştır. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlık eğitimini ise “İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Hastanesinde” (2007-2012) yılları arasında tamamlamıştır. Oğuz Bey’e ulaşmak için 0216 357 00 02 arayabilir ya da 0542 231 28 23 numaralı WhatsApp hattından yazabilirsiniz.

blank

Op. Dr. Rüştü Kalaç

İstanbul’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren bir diğer hekim ise Op. Dr. Rüştü Kalaç diyebilirim. 1989 Yılında Ankara Üniveritesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde kalp ve damar cerrahisi uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Atasam, An-Deva, Medstar, Antalya Yaşam, Lara, Avicenna ve Medicalpark Gaziosmanpaşa hastanesinde görev yaptıktan sonra şuan kendi kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir.

Op. Dr. Rüştü Kalaç’a ulaşmak için 0212 246 10 04 arayabilir ya da 0532 463 96 82 numaralı WhatsApp numarasından da yazabilirsiniz.

blank


Op. Dr. Nihat AYDIN
Ankara ve yakın illerde yaşayan damar hastaları için muayene imkanı Nihat AYDIN tarafından sağlanmaktadır, uzmanımızı yakından tanımak gerekirse 1975 yılında Malatya’nın Yazıhan ilçesinde hayata merhaba demiş olup, ilk ve orta dereceli eğitimini burada tamamlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirmiştir. 1 Yıllık zorunlu görev sonrasında 2001 yılında uzmanlık eğitimine İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası uzmanımız varislerin ve hemanjiomların tedavilerini gerçekleştirmektedir.

İzmir Varis Doktoru

Serkan Akarsu

29 Mayıs 1975 tarihinde Bursa’da doğdum. İlköğrenimi Bursa Dörtçelik İlkokulunda, orta ve lise öğrenimimi Bursa Anadolu Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra bir süre Bursa’da özel polikliniklerde çalıştım.

2003 yılında askerlik görevimi tamamladım. 2004-2007 yılları arasında Bursa Özel Doruk Tıp Merkezinde Acil Hekimi olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında uzmanlık eğitimine başladım.

2013 yılı Mayıs ayında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi AB Dalından uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Osmaniye Devlet Hastanesinde 2 yıl Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren İzmir’de sadece ameliyatsız tedavi yöntemlerini kullanarak, varis ve hemanjiom hastalarının tedavilerini gerçekleştirmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Ameliyatsız Varis Tedavileri
Kliniklerde en gelişmiş uygulamaları bulacaksınız. Kılcal damar ve hatta kalın varisler dahil tümünde Lazer, RadyoFrekans, Köpük ve Skleroterapi uygulanmaktadır. Sadece 10 dakika gibi kısa sürede tamamlanan tedaviler ile sağlığınıza kavuşursunuz. Tedavisi yapılan hastaların 1 yıl boyunca garanti kapsamında kalmaktadır.

Bacak Yaraları Tedavisinde PRP Uyguluyorlar

Tedavisi yapılmayan varisler ilerleyen zamanlarda bacaklarda kanama ve iyileşmesi güç yaralara neden olmaktadır. Kişiyi yatağa mahkum edebilecek olan bu durum varisten olan yara olarak bilinmektedir. Tedavisi uzun zaman çok gelişmiş hastanelerin oksijen birimlerince yapılmış olup, çok büyük maliyetleri olmuştur. Klinik geliştirdiğimiz PRP yöntemi ile yine ameliyatsız olarak bacaklarda oluşan yaralardan kurtulursunuz.

Hemanjiom Tedavisi Yapılıyor
Bebeklerde doğuştan olan bir hastalık Hemanjiom yada halk arasındaki haliyle damar beni anne babaları son derece ilgilendirmektedir. Yeni doğan bebeklerde kırmızı bir nokta olarak çıkan hastalık ilerleme sürecine girebilir. İlerleme sürecine girmesi halinde geç kalınmadan tedavi edilmelidir.  Hemanjiom tedavisi merkezlerinde hemen hemen tüm vakıalar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Sayfa içeriğinden bağımsız bir branştan daha söz etmek istiyoruz; Proctoloji.

Proctoloji Uzmanlarımızı Gördünüz mü?
IDEA Klinik sadece damar hastalıkları ve hemanjiom tedavisi ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda genel cerrahi uzmanları ile bir çok hastalığın teşhis ve tedavisinde hizmet vermektedir. Proctoloji (makat hastalıkları) alanında en gelişmiş imkanları sunan doktorlarımız toplumda sık görülen Kıl Dönmesi, Hemoroid, Anal Fissür, Kondilom gibi hastalıkların tedavisinde gelişmiş çözümleri sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse kıl dönmesi ameliyatında en gelişmiş tekniklerden biri olan Mikro Sinüsektomi yöntemini Atilla KAYA geliştirmiştir.

25 Yorum

 1. Merhaba hocam burun kenarında kılcal damar çatlaması var.Daha önce özel bir klinikte gösterdim doktora lazer tedavisi yapamam dedi kılcal damarlara kalp damar doktoruna göstermem gerektiğini söyledi .cok büyük değil ufak birşey ama üstünü kaşıyıp uğraştığım için lazer uyulayaöayacagını söyledi.müdahale edebilirmisiniz hastahanede yardımcı olurmusunuz.

 2. Merhaba Hocam
  renkli dopler sonucum boyle doktorum lazer ameliyat onerdı yalnıs sadece sag bacaktaki kaçak cok oldugu ıcın sağı yapıp solu ızlemeye bırakalım dedı genc hasta olmam sebebıyle yasım 33 bu damarlar ılerıde olası bır by pass ıcın lazım olabılırmıs o yuzden lümenın sola göre daha dar olmasına ragmen kacagın fazla olması sebebıyle sağ bacakta opersasyon dedı sızce başka çözüm yok mu ?
  Alt ekstremıte derın venöz renklı dopler raporum şöyle;RDUS incelemede tanımlanan venöz segmentte renkle dolum tam olup trombüs materyalı saptanmamıstır spontan kan akım mevcut olup solunumla faziktir.
  augmentasyona cevap tamdır
  sağ SFB de valsalva boyunca devam eden patolojik reflü akım izlenmiştir
  sol yüzeyel femoral vende valsalva ile kısa süreli reflü akımı izlenmiştir.
  sağVSM çapı uylukta ortalama 5.5mm dır Kruriste 3.2 mm dir. tüm segmentlerinde valsalva boyunca devam eden patolojik reflü akım izlenmiştir.
  sağ kruris posteromedial yüzde VSM ve VSP ile ilişkili yüzeyel varısler dikkati çekmiştir.
  sol VSM çapı uylukta ortalama 5.9 mmdir kruriste 3.9 mm dır lümenınde kurural segmentlerrde belirginleşen patolojıkreflü akım izlenmiştir.Sol kruris proksimal kesim postreiorunda VSM ile ilişkili yüzeyel varisler izlenmiştir sol kruris proksımal kesim posteriorda VSM ile ilişkili yüzeyel varisler izlenmiştir.
  Her iki sefana parva seyir ve kalibrasyonları normaldir.Patolojik reflü akım saptanmamıştır.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Emine hanım,doppler raporu bizim için karar verme konusunda sadece yardımcı bir tetkiktir.(üstelik yapan her doktora görede farklı sonuçlar çıktığı için maalesef güvenilir değildir.)Muayene bulguları bizim için daha önemlidir.Kliniklerimizde ücretsiz muayene olabilir ve varislerin için önerilerimizi alabilirsiniz.

 3. Hocam Selamlar,

  Sağ ve sol bacaklarda özellikle sol bacağımda yaklaşık 2.5 mm olması gerek damarlar yaklaşık 7mm ye kadr genişlemiş kaçaklar oluştuğu doplerde saptandı. E.V.T.A önerdildi ancak yöntemin herhangi bir komlikasyonu var mıdır acaba?

  Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yapılacak her yöntemin bir komplikasyonu olabilir.Ancak size daha az sıkıntılı ve kolay yöntem olan ve sonuçlarıda çok daha iyi olan köpük yöntemini öneririm.

 4. Mr hocam bende 2.8mm valsva reflü
  Saptanmış ne yapmalıyım saygılar
  Çok acil cv lütfen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yazdığınız kısımla size cevap verebilmek mümkün değil.Raporun tümünü bize yazınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.